GTX 1060 Ekran Kartı Yükte 82 Derece

SaruhanS

Decapat
MSI GeForce GTX1060 GAMING X 6GB ekran kartını kullanıyorum. Ekran kartına yük bindiren oyunlarda 82 dereceyi görüyorum. Sizce bu değer normal mi? Ben biraz endişeleniyorum çünkü izlediğim birçok videoda ekran kartı en fazla 65-70 dereceyi görüyor.

Cidden sıkıntı var gibi gözüküyor. Ben de aynı kartı kullanıyorum (MSI GamingX 6G) tam yük altında maksimum 65 dereceyi gördü. Gerçi kasayı nereye koyduğunuz, kasanın hava sirkülasyonu gibi şeylerinde büyük etkisi oluyor.

sıcaklık degeriniz biraz yüksek kasadaki extra fanlar hava akışı önemli bende ön panelde 3 + üstte 1 toplam 4 fan + cpu sıvı sogutma kasa kapagı herzaman kapalı saatlerce pubg bf1 vb oyunlar kart RX580 (çok ısınan bi kartmıs) sıcaklık 75 dereceyii gecmiyor kasa içi extra fan sayısınız kac adet ?

Çok yüksek gibi, FurMark testi yapar mısınız 15 dakika?
Kısa bir test sonucu: 79 FPS 72 derece
Uzun bir test sonucu: 50 FPS 83 derece
Bu testler esnasında ekran kartı 1886 ve 1936 gibi frekans değerlerinde çalıştı. 4x MSAA aktifti.
sıcaklık degeriniz biraz yüksek kasadaki extra fanlar hava akışı önemli bende ön panelde 3 + üstte 1 toplam 4 fan + cpu sıvı sogutma kasa kapagı herzaman kapalı saatlerce pubg bf1 vb oyunlar kart RX580 (çok ısınan bi kartmıs) sıcaklık 75 dereceyii gecmiyor kasa içi extra fan sayısınız kac adet ?
Kasanın önünde 3 adet fan bulunuyor arkada ise 1 egzoz fan bulunuyor. Üst tarafta hava çıkışı için delikler ve toz filtresi bulunuyor. Yan taraflarda cam bulunuyor.
Kasa fanlarını takarken çıkış girişi bir yapmış olabilirsiniz veya ekran kartınızın termal macunu kurumuştur.
Sistemi daha 6 ay önce toplamıştım bu yüzden termal macun kısmında bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı