GTX 1050Ti BF1 Düşük Performans Sorunu

Gencer Atmaca

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Sistem şöyle:
  • Amd Ryzen 1400 3.2 GHz işlemci
  • Msi GTX 1050Ti 4G Gaming X ekran kartı
  • Kingstone Hyperx 3200 MHz RAM
  • Msi B350M PRO-VDH anakart
  • Corsair 550W güç kaynağı
  • WD 3.5 1TB 7200rpm 64 mb cache harddisk
  • Corsair 120GB SSD
Evet sistem bu. Battlefield 1'de hangi ayarda olursa olsun oyun içinde 40-50 FPS alıyorum. Windows 10 Pro 64 bit kullanıyorum ve güncel.
Aynı şekilde ekran kartım da en son sürümde. Yardımcı olursanız sevinirim.

IMG_5167.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
CPU kullanımı yüzde kaç? Bunu söylersen yardımcı olabilirim.
CPU sıcaklığı 50-55 derece arasında. CPU kullanımı ise 75-85 arasında. Yazdığım değerler hikaye modunda. Ben FPS droplarını çoklu oyunculu modda görüyorum. Hikaye modunda FPS sadece sinematikler girdiğinde 30 FPS'ye sabitleniyor. Oynarken 75-85 FPS alıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu attığım videoda olan ayarların bir bir aynısını yaparak dener misiniz? 8 GB RAM ile bu oyunda online modda iken FPS düşüşleri kaçınılmaz bir durum zaten. Yüksek ayarlarda da 50-65 FPS arası almanız normal.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ayrıca şunu da söyleyeyim oyundaki sinematiklerde siyah renkli yerlerde bariz şekilde bozulmalar oluyor.
Şu attığım videoda olan ayarların bir bir aynısını yaparak dener misiniz? 8 GB RAM ile bu oyunda online modda iken FPS düşüşleri kaçınılmaz bir durum zaten. Yüksek ayarlarda da 50-65 FPS arası almanız normal.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ayarların aynısını yaptım ve şu sonuca vardım videodaki abimizin ekran kartı sürekli yüzde 90'nın üzerinde ve güzel performans alıyor.Benim ekran kartım ise kimi zaman yüzde 68 de kimi zaman yüzde 88 de kimi zamanda 90 da test ettim ve 62 fps'nin üstüne çıkamadım.Özellikle %68 gibi değerlerde kullanılırken fps 35-40'ı gördüm.

Son düzenleme:
MSI Afterburner kullanarak o videodaki gibi değerleri bize atabilir misiniz acaba? Ayrıca o videoda RAM, 2*4 GB ve çift kanal. Bu yüzden daha iyi sonuç alması doğal. Büyük ihtimal RAM kaynaklı düşük performans alıyorsunuz.

MSI Afterburner kullanarak o videodaki gibi değerleri bize atabilir misiniz acaba? Ayrıca o videoda RAM, 2*4 GB ve çift kanal. Bu yüzden daha iyi sonuç alması doğal. Büyük ihtimal RAM kaynaklı düşük performans alıyorsunuz.
En kısa sürede atacağım.Ekran kartım oyun oynarken 1303 mhz de çalışıyor onun da etkisinin olduğunu düşünüyorum.
Elimde şuan PUBG'nin fotoğrafları var hemen atıyorum.Yani BF1 testi yapacaktım bilgisayarı açar açmaz girdim ve gpu kullanımı %95'in üstündeydi büyük ihtimalle pc'yi yeni açtığım için olabilir.Pubg ise fotoğraflardan görüyorsunuz sürekli drop gire gire oynuyorum.Ne yapmalıyım?
20180709123821_1.jpg
20180709123916_1.jpg
20180709124120_1.jpg

Buyrun resimler attım yardımcı olursunuz umarım.

Dosya Ekleri

• 20180709123759_1.jpg
    20180709123759_1.jpg
    247,6 KB · Görüntüleme: 32
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı