i5 4460 ve GTX 970 Sistem BF1 düşük performans sorunu

ErenE1

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar ben BF1 oynarken lowa bile alsam 50 FPS'nin üzerine çıkmıyor. Ultra-high ayarlarda spawn olurken bile kasıyor. Sistem özelliklerimle OPENBETA da iken ultrada 80 FPS üzeri oynuyordum fakat şimdi lowda 50 fps üstüne çıkmıyor yardım ederseniz sevinirim

Sistem Özelliklerim:
● İşlemci / Processor = İntel Core İ5-4460 3.20GGHz
● Ekran Kartı / Graphics Card = Nvdia Geforce GTX 970
● Bellek / RAM = 8GB
● İşletim sistemi / Operating system = Windows 10 64 bit
● Hafıza / Memory =244GB SSD , 1TB HDD

NOT: BF1 D Diskinde yani 1TB'lık HDD'de yüklü.

Oyun ayarınız değil MSI Afterburner programı ile CPU,GPU kullanımını ve FPS'yi ölçer misiniz? Bir de DX 12'yi kapatın o FPS düşüşü yapabilir. DX 12 yeni bir ayar, yeni hir teknoloji olduğu için tam iyi çalışmayabilir sistemde.

Oyun ayarınız değil MSI Afterburner programı ile CPU,GPU kullanımını ve FPS'yi ölçer misiniz? Bir de DX 12'yi kapatın o FPS düşüşü yapabilir. DX 12 yeni bir ayar, yeni hir teknoloji olduğu için tam iyi çalışmayabilir sistemde.

Oyunda haritadan haritaya FPS farkı oluyor. Örneğin; Çöl haritasında yüksek grafik ayarında 80 FPS üstü alabiliorum ama süveyş veya imparatorluk haritasında yüksekte oynamak mümkün bile olmuyor.

Hocamın dediği gibi değerleri atarsanız daha iyi olur. Tahminimce RAM kullanımı fazla. Oyun içi 10 GB RAM kullanımı gördüğüm oldu.

"Sistem özelliklerimle OPENBETA da iken ultrada 80 FPS üzeri oynuyordum fakat şimdi lowda 50 fps üstüne çıkmıyor"

Anahtar cümle bu, BF1 güncellemeler ile inanılmaz derece'de işlemci yiyen oyun haline dönüştü. Herkes şunu kabul ediyor Openbeta'da iken oyun optimizasyonu çok iyi idi, i5 işlemci ile sıkıntısız oynanabiliyordu. Bende o dönem Openbeta'ya katılıp test etmiştim gerçekten de 4690k ve Gtx 950 ile high ultra karışık 60 fps alıyordum, işlemci kullanımı ise gayet iyi seviyede idi, sonradan çıkan güncellemeler ile oyun oynanmaz noktaya geldi, İ5'ler bile yetersiz kalıyor. Harita'dan harita'ya değişmekle birlikte işlemci kullanımı %100'ü görüyor. Mesela imzamda ki sistem ile Amiens haritasında işlemci kullanımı %100'ü buluyor ve hiç düşmüyor ama Sinai Çölünde işlemci kullanımı %60 %70 civarı

Bunların Dışında sisteminize 8 Gb ram daha ilave edersiniz, oyunu biraz daha rahat oynayabileceğinizi düşünüyorum. 8 Gb ram ile benzer sorunlar yaşayan kullanıcılar da var. Oyun anında anlık monitoring yaparak ram kullanımını takip edin. Ram kullanımı 7 Gb ve üzerini geçiyorsa bu da sıkıntı yaratır.

İşin özü Şu BF1 adam akıllı sorunsuz oynamak istiyorsanız AMD ryzen veya İ7 işlemci ve mutlak 16 Gb ram şart. Bunları yapamam derseniz DİCE'ın bu duruma çözüm bulmasını bekleyeceğiz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı