GTX 1050Ti Görüntü Gidip Geliyor

harkanduran

Centipat
Merhaba arkadaşlar, ben de 1050 Ti ekran kartı var sorunsuz bir şekilde kullanıyordum. Kuzenimin anakartı ile kendi anakartımı değiştirdim ve kasayı televizyona bağladım, kuzenim anakartını geri istedi verdim. Şu anda kartımı taktığımda monitöre 4-5 sefer görüntü git gel yapıyor sonra giriş ekranı geliyor bu sorun nedir, nasıl halledebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bağlantı kablonuzda sıkıntı olabilir değiştirip deneyin.
Anakart üzerindeki ekran kartı takma yerinde sıkıntı olabilir.
Veya ekran kartı üzerinde sıkıntı olabilir.
Son olarak Monitörde sıkıntı olabilir.
Tek tek deneyerek sorunu anlayabilirsiniz bize sonucu yazarsanız sorun ...'da diyebiliriz.

Tek tek deneyerek sorunu anlayabilirsiniz bize sonucu yazarsanız sorun ...'da diyebiliriz.
üstad öncelikle şunu belirteyim aynı sistem üzerinde(monitör, bağlantı kabloları dahil) rx 580 kullanırken bunu yaşamıyorum ne zaman 1050 ti taksam ekran 4-5 kere gitgel yapıyor sonra anakart markasıyla açılmaya başlıyor ve bu sorun kasayı tv ye bağladıktan sonramı oldu yoksa anakart değişimi sonrasındamı oldu bilemiyorum. Yani bu iki durumdan birisi tetikliyor bu durumlardan önce sorunsuz geliyordu ekran tv ye bağlandı ve anakart değişimi yaşadı sonrasında git gel yapmaya başladı yani bu durumu hangisi tetikliyor nasıl çözebilirim bunu öğrenmeye çalışıyorum

Ekran kartını o geri verdiğiniz anakart üzerinde deneyin, bakalım onda da aynı problem olacak mı?
denedik aynı sorun diğer anakarttada devam ediyor diğer anakartın kasası tamamen farklı içeriklere sahip ama oradada 4-5 sefer ekran git gel yapıyor sonrasında rutin çalışıyor oyunlarda falan sorun çıkartmıyor ama bu şekilde açılması beni çok rahatsız etti

Sürücülerde sıkıntı olmasın ?
Daha Windows'a girmeden yapıyor bunu sürücü ile alakası yok bence.

denedik aynı sorun diğer anakarttada devam ediyor diğer anakartın kasası tamamen farklı içeriklere sahip ama oradada 4-5 sefer ekran git gel yapıyor sonrasında rutin çalışıyor oyunlarda falan sorun çıkartmıyor ama bu şekilde açılması beni çok rahatsız etti
İki sistemde de aynı sorunu yapıyor ise problem ekran kartınızda demektir. Bilgisayar açılırken BIOS'a girmeye çalışın, orada da görüntü git gel yapıyor ise donanımsal bir sorun var ekran kartında.

üstad öncelikle şunu belirteyim aynı sistem üzerinde(monitör, bağlantı kabloları dahil) rx 580 kullanırken bunu yaşamıyorum ne zaman 1050 ti taksam ekran 4-5 kere gitgel yapıyor sonra anakart markasıyla açılmaya başlıyor ve bu sorun kasayı tv ye bağladıktan sonramı oldu yoksa anakart değişimi sonrasındamı oldu bilemiyorum. Yani bu iki durumdan birisi tetikliyor bu durumlardan önce sorunsuz geliyordu ekran tv ye bağlandı ve anakart değişimi yaşadı sonrasında git gel yapmaya başladı yani bu durumu hangisi tetikliyor nasıl çözebilirim bunu öğrenmeye çalışıyorum
Dediğim şeyleri tek tek denerseniz %100 bir sonuca ulaşırsınız.

Daha Windows'a girmeden yapıyor bunu sürücü ile alakası yok bence.

İki sistemde de aynı sorunu yapıyor ise problem ekran kartınızda demektir. Bilgisayar açılırken BIOS'a girmeye çalışın, orada da görüntü git gel yapıyor ise donanımsal bir sorun var ekran kartında.
üstad sorunu tam anlatayım bios ekranı düşmeden görüntü git gel yapıyor sonrasında bios ekranına düşüyor yani bios ekranına gelmeden bi 6-7 saniye gri siyah ekran git geli yaşıyorum
Bağlantı kablonuzda sıkıntı olabilir değiştirip deneyin. aynı kablo ile rx580 sorunsuz çalışıyor
Anakart üzerindeki ekran kartı takma yerinde sıkıntı olabilir. aynı sokete rx580 takıyorum sorunsuz çalışıyor
Son olarak Monitörde sıkıntı olabilir. aynı monitörde rx580 kullanıyorum
Veya ekran kartı üzerinde sıkıntı olabilir. bu konu hakkında bilgim yok
dediğiniz şeyleri tek tek denedim sonuçlar bunlar

üstad sorunu tam anlatayım bios ekranı düşmeden görüntü git gel yapıyor sonrasında bios ekranına düşüyor yani bios ekranına gelmeden bi 6-7 saniye gri siyah ekran git geli yaşıyorum
Hocam yazılımsal bir sorun yokmuş bunu kesinleştirdik. Diğer donanımlarda da sorun yokmuş sorunsuz kullanmışsınız, bu da kesin. Ekran kartınız başka bir sistemde de aynı sorunu yapıyor, yani sorun ekran kartında hocam.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı