Çözüldü GTX 1050Ti GTA 5 Takılma Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Grafiklerine elleme bence. Sorun farklı. Farklı oyunlarda sıkıntı var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır sadece GTA 5'te sıkıntı var. CS:GO, ETS Left 4 gibi oyunlarda hiçbir sıkıntı olmadan oynuyorum.

Farklı bir AAA oyunu var mı elinde?

Hayır yok ama GTA 5'te sadece ilk 2 görevde takılma yapıyor bunun haricinde oyunda donma vs yok benim sorum da bu ileride donma yapar mi veya onlinede sıkıntı olur mu?

Ve GTA'da haritayı açtığım zamanda ufak takılmalar oluyor.

Online'da pek bir dialog yok. Yapmayacağını düşünüyorum. Bence sorun oyunun fazla yüklenmesi. Bu diyalog felan olacağı zaman GTA serisinde mesela sen araba alev alınca diyaloga girersen sen konuşurken arkada o arabanın patladığını görürsün. Fakat BF serisi oyunlar video oynatıyor. Istersen 1 FPS'te oyna video yüksek kalite 60 FPS izletiyor. GTA'daki sorun bence bu oyuna bu sahneler yükleniyor. Ekran kartının sıcaklık ve kullanım değerine göz at. Markası ne? Fazla ısınıyor mu? Yüzde kaç kullanılıyor?

Ekran kartı Asus Expedition GTX 1050 Ti. Sıcaklık değeri 50 55 derece. Kart kendini %100 kullanıyor.

Bir de birkaç yerde sormuştum benim monitörüm 8 yıllık falan eski olduğu için yapıyor diyenler oldu sence de öyle bir şey söz konusu mu?

Sanmam fakat istersen TV'ne bağlayarak dene. Oyundaki ayarların nasıl? Kısaca söyler misin? Oyunu düşük çözünürlükte oynuyorsun. DSR kullanarak çözünürlüğünü arttır. TV'niz muhtemelen Full HD'dir zaten onda bir dene.

Televizyon 4K. Oyun ayarlarını bilerek en düşüğe aldim. Ve MSAA gibi bütün ayarlar off modunda bunu bilgisayar kendi yaptı bana ayarları önerebilir misin?

Televizyonunda bir dene orta ayarlarda. Eğer çözülürse monitöründe DSR açıp mümkünse çözünürlüğü 1080 piksele al. Sonra oyuna gir. Ayarları ise istersen MSAA açıp yüksek ve çok yüksek arası karma yap, ister MSAA kapat FXAA açıp Advanced hariç Ultra ve çok yüksek karma yap. Bu ayarlar 40 60 FPS ile iyi bir oyun keyfi yaşatır. Dilersen sadece yüksek ayarlarda 60 80 FPS oyna. Fakat ben 60 80 FPS için ayar düşürmeyi tercih etmem.

Deneyeceğim teşekkürler.

Dün akşam GTA 5'i açık iken görev yöneticisinden baktım diğer programlarda açık iken bellek %75'i kullanılıyor sence normal mi? GTA 1.7 GB kullanıyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı