GTX 1050Ti i7 7700HQ Battlefield 1 düşük FPS

Asus bana göre pişmanlıktır hocam 2 yılı aşkın kullandığım bir asus rog gl752vl var aldığımdan beri ilk oyuna girerken düzgün fps alıyom sonra sürekli düşüyo yükseliyo düşüyo yükseliyor hiç memnun kalmadım teknik serviside beş para etmez ürünümü sorunlu olduğu halde değiştirmediler

Asus bana göre pişmanlıktır hocam 2 yılı aşkın kullandığım bir asus rog gl752vl var aldığımdan beri ilk oyuna girerken düzgün fps alıyom sonra sürekli düşüyo yükseliyo düşüyo yükseliyor hiç memnun kalmadım teknik serviside beş para etmez ürünümü sorunlu olduğu halde değiştirmediler
Heralde bu sorun sadece sizde bende asusun laptopu var Pubg de düşük ayarlarda 70-50 arası fps alıyorum. Gpu kullanimi %100 iken cpu kullanımı %30 larda geziyor. Sicaklak ise en fazla 82 derece olmuştur.

Bana göre leptopta yazılımsal bir durum var gibi geldi. i7 7700HQ güçlü bir işlemcidir. GTX 1050 Tİ darboğaz yapmaz. Sıcaklık değerleri bu seviyedeyken bile performans bu kadar düşeceğini düşünmüyorum. Leptop taktığınız güç adaptöründe problem olma olasılığı olabilir. Leptopta termal macun ve fan temizliği gibi bakımlarınızı yapmasınızı öneririm. Ayrıca sisteminize temiz kurulum yani format atın derim. Şuan sıcak yaz aylarındayız. Leptopların sevmediği en ufak yükte bile sıcak çalıştığı sıkıntılı aylar. 😀

Bana göre leptopta yazılımsal bir durum var gibi geldi. i7 7700HQ güçlü bir işlemcidir. GTX 1050 Tİ darboğaz yapmaz. Sıcaklık değerleri bu seviyedeyken bile performans bu kadar düşeceğini düşünmüyorum. Leptop taktığınız güç adaptöründe problem olma olasılığı olabilir. Leptopta termal macun ve fan temizliği gibi bakımlarınızı yapmasınızı öneririm. Ayrıca sisteminize temiz kurulum yani format atın derim. Şuan sıcak yaz aylarındayız. Leptopların sevmediği en ufak yükte bile sıcak çalıştığı sıkıntılı aylar. 😀

Ben de öyle düşünüyorum ve en yakın zamanda yapacağım.

Isı biraz yüksek gibi ama genede Nvidia deneti masası > oyunu seçin > güç yönetimi > maksimum performansı seçin > uygula.
Bu şekilde deneyin.
Sizin yazdığınız gibi yazan birisi daha vardı, ben de direkt olarak dün GeForce Experience'i silip bir denedim de pek bir şey değişmedi. Maksimum performanstaydı normalde de bu arada.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı