GTX 1050Ti Oyunlarda Görüntü Pikselleşme Sorunu

devildsdragon12

Hectopat
PC'yi toplayalı yaklaşık 3 ay kadar bi' süre geçti. Bu zaman zarfında fazla oyun oynama ve test etme şansı bulamamıştım fakat dün oyunları indirdiğimde (Witcher 3, PUBG) görüntünün çamur gibi olduğunu ne kadar grafikleri yükseltsem de değişmediğini farkettim. Başka oyunlarda da denedim ama sonuç aynı bazı nesnelerin kenarları pixel pixel görünüyor. Monitörüm 1920x1080 60 Hz sorun nerede olabilir ?

Son düzenleyen: Moderatör:
PC'yi toplayalı yaklaşık 3 ay kadar bi' süre geçti. Bu zaman zarfında fazla oyun oynama ve test etme şansı bulamamıştım fakat dün oyunları indirdiğimde (Witcher 3, PUBG) görüntünün çamur gibi olduğunu ne kadar grafikleri yükseltsem de değişmediğini farkettim. Başka oyunlarda da denedim ama sonuç aynı bazı nesnelerin kenarları pixel pixel görünüyor. Monitörüm 1920x1080 60 Hz sorun nerede olabilir ?
Aşağıdaki ayarı yapın.
Ekran Alıntısı.PNG

Ayarlarım görselde olduğu gibi tam anlamanız açısından görsel paylaştım ;
Z98LZg.png
DDU ile Nvidia sürücüsünü kaldırın tekrar kurun güncel sürümüyle deneyin bakalım yine aynısı olacak mı...

Bu dediğinizi deneyeceğim teşekkürler.Monitörde de fiziksel bi sorun var sanırım onu belirtmeyi unutmuşum ekranın sol ve üst köşelerinde siyah boşluklar var ölçeklendirme ile ayarlanamıyor orası mönitörde değilmiş gibi davranıyor.
AIDA64 Raporu : Report.htm
Edit : DDU ile kaldırıp tekrar kurdum sonuç aynı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı