Çözüldü GTX 1050Ti Oyunlarda Siyah Ekran Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Faruk Kardaş

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, benim yeni aldığım sistemim ile ilgili bir sorunum var. Oyun oynarken ekran saniyelik siyah olup tekrar düzeliyor. Nasıl anlatabilirim bilmiyorum ama sanki durmadan çözünürlüğü değiştiriyormuş gibi oluyor. Durmadan tekrar eden bir şey ve saniyelik siyah ekran olurken tamamen kararıyor sanki monitörü kapatıyormuş gibi. Yardımlarınızı bekliyorum.
Sistem özellikleri:
  • İşlemci: i3 7100
  • Ekran kartı: MSI GTX 1050 Ti Aero
  • Monitör: BenQ GW2270

Yokmu hiç bilen?

Çözüm
Sorunun cevabı çok komik ki aynı monitör ile aynı problemi bende yaşadım. Sorunun nedeni kullanılan priz. Benim mutfak ışığını söndürünce ekran gidiyordu. Aynı sorunu yaşayan ve cevabı aynı olan çok kişi var. Sende dene evdeki ışıkları söndür, aç. İllaki birinden sonra ekran gidecektir.
Sorunun cevabı çok komik ki aynı monitör ile aynı problemi bende yaşadım. Sorunun nedeni kullanılan priz. Benim mutfak ışığını söndürünce ekran gidiyordu. Aynı sorunu yaşayan ve cevabı aynı olan çok kişi var. Sende dene evdeki ışıkları söndür, aç. İllaki birinden sonra ekran gidecektir.

Çözüm
LG M227WD 22" lcd FULL HD monitör + televizyon
İntel Core İ7-6700 İşlemci
Windows 10 işletim sistemi
CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance 3000 MHz DDR4 Ram Bellek
MSI 1050 Tİ 4 GB Gaming X ekran kartı (sessiz modda çalıştırıyorum)
MSI Z170A M5 Gaming Ana kart

Arkadaşlar masaüstü pc donanımım yukarıdaki şekildedir. 1 hafta oldu msi 1050 ti gaming x ekran kartı aldım ekran oyun oynarken arasıra 2-3 saniyeliğine kararıyor ve görüntü tekrar geliyor. HDMİ kabloyu değiştirdim yine yapıyor. Aygıt yöneticisinden baktım monitor/TV pnp monitor diye tanımlanmış kendi orijinal ismi gelmiyor. yani direverlerı yüklü değil full HD olduğu için 1920 x 1080p en yüksek çözünürlükte. Neden olduğunu bulamadım. Acaba ekran kartı mı arızalı diye düşünmeye başladım. Sıcaklık işlemcide 70 dereceyi ekran kartında ise 40 dereceyi geçmiyor. Bir çözümü olan var ise lütfen bildiriniz

Bir kullanıcı işlemci sıcaklık artışı ile fanların çalışmaya başlaması ile voltaj düşmesinin buna sebep olabileceğini ve throttleshop programıyla CPU nun frekansını sabitlediğinden ve problemin ortadan kalktığından bahsetmiş acaba doğrumu bilen var mı? işlemci sıcaklığında pek öyle fazla bir ısınma olduğunu düşünmüyorum 70 derece bence normal i7 lerde 100 dereceye kadar çıkabileceğinden bahsediliyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı