Çözüldü GTX 1050Ti performans arttırma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

SeZER gENÇ

Picopat
Daha fazla  
Selam bende GTX 1050 Ti var. OC yapmak istiyordum ama çok yararlı olmadığını gördüm. Ekran kartımım oyun performansını yani FPS'ini nasıl arttırabilirim? Herhangi bir Gaming Boost programı yok mu? 5-10 FPS fazla alsam yeter benim için.

Çözüm
Selam bende GTX 1050 Ti var. OC yapmak istiyordum ama çok yararlı olmadığını gördüm. Ekran kartımım oyun performansını yani FPS'ini nasıl arttırabilirim? Herhangi bir Gaming Boost programı yok mu? 5-10 FPS fazla alsam yeter benim için.

MSI Afterburner ile OC yapın zararsız olacaktır.
Uyarı : Sıcaklığa uygun yapın. Uyarı2 : Abartmayın.
VRAM ile FPS artırma YouTube'dan veya farklı forumlardan öğrenerek FPS artırabilirsiniz.
Gaming Boost diye tabir ettiğiniz programlar oyun performansını artırmaz, bilgisayara zarar verebilir. Overclock dışında kartın performansını fazla artıramazsınız. Ancak işlemci ve RAM gibi bileşenleri yükseltip oyundan aldığınız performansı artırabilirsiniz.

Gaming Boost programı bilgisayarınızı hızlandırmak yerine zarar verir. OC yapabilirsiniz aslında. MSI Afterburner üzerinden oyundaki sıcaklıkları kontrol edip bize yazın. Eğer ekran kartı fazla ısınmıyor ise rahatlıkla OC yapabilirsiniz.

Driver güncellemesi yaptıysanız geri alın çünkü performans düşürüyor. Windows uptade yapın.

MSI Afterburner ile OC yapın zararsız olacaktır.
Uyarı : Sıcaklığa uygun yapın. Uyarı2 : Abartmayın.
VRAM ile FPS artırma YouTube'dan veya farklı forumlardan öğrenerek FPS artırabilirsiniz.

Çözüm

Geri
Yukarı