GTX 1050Ti yeterli performans vermiyor

Yusuf888

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. GT 1030'dan GTX 1050 Ti ekran kartına geçtim ancak 1050 Ti performansı alamıyorum. Sizce sorun nedir?
İşlemcim X3450 (O.C ile 3 GHz yaptım).
10 GB RAM.
SSD.
400 watt PSU (12v kanalından 15'a veriyor).
1030 sürücülerini DDU ile silip GTX 1050 Ti sürücülerini kurdum.

Dosya Ekleri

• AA.png
    AA.png
    1,6 MB · Görüntüleme: 42
Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba. GT 1030'dan GTX 1050 Ti ekran kartına geçtim ancak 1050 Ti performansı alamıyorum. Sizce sorun nedir?
İşlemcim X3450 (O.C ile 3 GHz yaptım).
10 GB RAM.
SSD.
400 watt PSU (12v kanalından 15'a veriyor).
1030 sürücülerini DDU ile silip GTX 1050 Ti sürücülerini kurdum.

İşlemci darboğaz yapıyor ondan olabilir.

O işlemciye soğutucunuz ve güç kaynağınız iyiyse 4.4GHz'e kadar overclock yapabilirsiniz.

İşlemciye daha çok OC yaptığımda RAM'lerin MHz değeri 800 oluyor ondan daha arttırmak istemiyorum.

Darboğaz olsaydı lobide %100 olmazdı bence.

Dosya Ekleri

• 1706202348279.png
    1706202348279.png
    587,7 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleme:
Lobide işlemci daha az kullanıldığı için darboğaz olmaması normal. Normal oyun sırasında işlemcin darboğaz yapıyor. Arkadaşın dediği gibi işlemciye daha fazla OC yapman lazım, internetten baktığım kadarıyla kolaylıkla 3.8-4GHz'e çıkabiliyor işlemci, bu büyük bir performans artışı sağlar. RAM hızının düştüğünü yazmışsın ama neden işlemciye OC yapınca RAM hızı düşsün ki? Bana mantıksız geldi farklı bir nedeni olabilir.

Tamam deneyeceğim.

Lobide işlemci daha az kullanıldığı için darboğaz olmaması normal. Normal oyun sırasında işlemcin darboğaz yapıyor. Arkadaşın dediği gibi işlemciye daha fazla OC yapman lazım, internetten baktığım kadarıyla kolaylıkla 3.8-4GHz'e çıkabiliyor işlemci, bu büyük bir performans artışı sağlar. RAM hızının düştüğünü yazmışsın ama neden işlemciye OC yapınca RAM hızı düşsün ki? Bana mantıksız geldi farklı bir nedeni olabilir.

Hocam 3.80 GHz yaptım her açtığımda mavi ekran verdi 3.40 GHz yaptım açıldı şu an ama neden mavi ekran verdi ki 3.80 GHz yaptığımda.

Son düzenleme:
Voltajı verirken fazla voltaj vermemen gerek önce biraz araştırma yap. Mesela bu konuya bak;
Oradaki arkadaş "H55M" anakartların fazla OC potansiyeli olamdığını belirtmiş. Eğer sende de bu chipsetli bir anakart varsa 3.5GHz üstü görmen zor deniyor.
Başka biri de P55 kartta [email protected] değerinde çalıştırmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı