GTX 1050Ti sistem PSU, SSD ve RAM önerisi

Hocam ısrarla bütçenizi söylemiyorsunuz ama ben önerimi yapayım.
RAM:
16 GB istiyorsanız 2 tane alabilirsiniz.

SSD:
İstediğiniz kapasiteyi seçebilirsiniz fiyatlarını görerek. Samsung SSD'ler daha iyidir ancak biraz tuzludur.

PSU:

Kasa:

Anakart ve ekran kartı yerine de dediklerimi seçerseniz çok iyi olacaktır.

Hocam ısrarla bütçenizi söylemiyorsunuz ama ben önerimi yapayım.
RAM:
16 GB istiyorsanız 2 tane alabilirsiniz.

SSD:
İstediğiniz kapasiteyi seçebilirsiniz fiyatlarını görerek. Samsung SSD'ler daha iyidir ancak biraz tuzludur.

PSU:

Kasa:

Anakart ve ekran kartı yerine de dediklerimi seçerseniz çok iyi olacaktır.

RX 550 i5 10400F darboğaz yapar mı?

i5 10400F ile RX 550'yi kullanmakta sorun yok ama işlemcinin bütün gücünü alamazsınız. Ekran kartı da çok performanslı değil zaten. i5 10400F ile attığım 1650'yi alabilirsiniz. Bütçeniz yetmiyorsa i3 10100F + 1650'de yapabilirsiniz. İnatla bütçenizi söylemiyorsunuz öneri yapacağım diye bir taraflarım çıkıyor kafayı yiyorum. Ne kadar bütçeniz var onu söylerseniz güzel bir sistem toplayalım ya da parça önerisi yapalım. Sıfır alacaksanız eski nesil işlemci ve anakart almanızı önermem.

i5 10400F ile RX 550'yi kullanmakta sorun yok ama işlemcinin bütün gücünü alamazsınız. Ekran kartı da çok performanslı değil zaten. i5 10400F ile attığım 1650'yi alabilirsiniz. Bütçeniz yetmiyorsa i3 10100F + 1650'de yapabilirsiniz. İnatla bütçenizi söylemiyorsunuz öneri yapacağım diye bir taraflarım çıkıyor kafayı yiyorum. Ne kadar bütçeniz var onu söylerseniz güzel bir sistem toplayalım ya da parça önerisi yapalım. Sıfır alacaksanız eski nesil işlemci ve anakart almanızı önermem.
4000-5500 arası

1150 pin işlemci o zaman anakart önerir misiniz?

Nasıl yani. Sen zaten GTX 1050 Ti ekran kartı almayacak mısın? Bence gerek yok eski nesil DDR3 sistem toplamaya eğer bütçeniz uygunsa.
Eski nesil sistem toplamak için elinizde en azından bir kaç donanım olması lazım. Sıfırdan toplamak israf olur.

Geri
Yukarı