GTX 1060 3 GB vs GTX 1050 Ti 4 GB

Asa Mitaka

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi bir sitede(size bilindik ve güvenli) GTX 1060 3 GB Galax markalı ekran kartı 1300 TL ama 3 GB olması canımı sıktı biraz. Sizce GTX 1050 ti yerine tercih edilebilir mi?
Bir de GTA V ultra ayarlarda 4 GB istiyor. 3 GB ile nasıl sorunlar olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi bir sitede(size bilindik ve güvenli) GTX 1060 3 GB Galax markalı ekran kartı 1300 TL ama 3 GB olması canımı sıktı biraz. Sizce GTX 1050 ti yerine tercih edilebilir mi?
1060 3 GB ile ultrada GTA V oynayamazsınız çünkü VRAM'i az. Ayrıca diğer özellikleri de kırpılmış. Tabi seçim sizin ancak bence aradaki ez az 300 lira olan farkı hak etmiyor 1060 3 GB.

1060 3 GB ile ultrada GTA V oynayamazsınız çünkü VRAM'i az. Ayrıca diğer özellikleri de kırpılmış. Tabi seçim sizin ancak bence aradaki ez az 300 lira olan farkı hak etmiyor 1060 3 GB.
Ne alaka? O 1 GB VRAM mi kurtaracak? Buyrun kendiniz inceleyin;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

3 GB VRAM Ultra oynamana engel değil.

1060 6 GB ile karşılaştırdım çünkü 6 GB VRAM'e de yetersiz demessiniz herhalde, isterseniz sonra 1050 Ti 4 GB ile de karşılaştırma videosu atarım.

Update etmek için 1060 6GB tercih edin. Verdiğiniz paranın daha fazla hakkını alacaksınızdır. Ancak bütçeniz şuan için buna uygunsa 1060 3GB için çok güzel fiyat, alınabilir.

Ne alaka? O 1 GB VRAM mi kurtaracak?

1060 6 GB ile karşılaştırdım çünkü 6 GB VRAM'e de yetersiz demessiniz herhalde, isterseniz sonra 1050 Ti 4 GB ile de karşılaştırma videosu atarım.
Öncelikle öyle bir şey demedim, uydurmayın lütfen. Konuya gelecek olursak da bence 1060 3 GB özellikle şu anki yükselmiş piyasada fiyatını hak etmiyor.
Tavsiyem 1050 TI alıp artan parayı cebinize atmanız veya biraz daha para koyup 1060 6 GB almanızdır.

Dediğinizi iddia etmedim zaten. ''Demessiniz'' dedim. 1060 3 GB kartının normal piyasa değerini söyler misiniz? 200 TL artmış fiyat. 1050 Ti 4 GB kartının da şu anki fiyatı belli. Aradaki fiyat farkını da hakedecek kadar fazla FPS veriyor.

Bunu da uydurmadım herhalde? Ne zamandan beri 1060 3 GB ile Ultrada oynanmıyor? Attığım videoyu incelemişinizdir. Diğer özellikler kırpılmış dediğiniz de aradaki fark bir O.C farkı kadar az.

Ve o fiyat farkını da sonuna kadar hak edecek performans veriyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı