GTX 1060 3GB Düşük GPU Kullanımı Sorunu

ExqutioN

Hectopat
Selamlar ,Battlefield 1 gibi oyunlarda düşük GPU kullanımı problemi yaşıyorum. Youtube'daki testlerde yüksek FPS ve yüksek GPU kullanımı görüyorum fakat aynı şekilde verim alamıyorum. Darboğaz olacağını sanmıyorum.

Sistem Özelliklerim;

GPU: MSI GTX 1060 3GB GamingX
RAM: GSKILL 8GB (1x8GB) RipjawsV Kırmızı DDR4 3000MHz CL16 1.35V Single RAM
CPU: Ryzen 3 1300X
HDD: WD Blue 3,5" 1TB 64MB SATA III 6Gb/s 7200 RPM
Anakart: A320M PRO-VH PLUS
PSU: Xigmatek Xcp-A600 X-Calibre 600W 80+
SSD: Transcend 120GB
Not: Windows SSD'ye kurulu değil, şu an kullanmıyorum.

Hızlı Yanıtlarsanız Sevinirim...

Yinede fazla artış olmaz çünkü işlemci düşük bu oyun için.
İşlemci ile alakalı bir sorun olacağını düşünmüyorum çünkü oyun içi değerlerde işlemci kullanımı yüksek değil ramin alınmasıyla problem çözülür mü onu merak ediyorum.Ayrıca internette bf1 de 90 fps e kadar çıkıyorlar fakat benim sistemimde böyle bir durum söz konusu değil nedenini de ayrıca merak ediyorum.

RAM alırsan 10 FPS civarı falan kazanırsın ama BF1'i 64 kişilik sunucuda oynuyorsan darboğaz kaçınılmazdır.
anlamadığım şu işlemciyi rx580 ve 1060 6gb ile kullanıp memnun kalan çok kişi var bu ekran kartını nasıl beslemez ona anlam yükleyemiyorum ayrıca dediğim gibi o zaman youtube videolarında bu problemi nasıl aşıyorlar?

Bu oyun gereğinden fazla işlemciye abanıyor, eski videolara bakma oyun sürekli güncelleniyor eski performans ile yeni performans arasında fark oluyor. 4/4 bir işlemci yetmiyor bu oyuna, 6 çekirdekliler bile 80-100 FPS'yi anca verdirebiliyor. Ekran kartınla işlemcin benimkilerle muadil ve bende de FPS 40 civarlarına düşüp sonra geri 60 oluyor.

Selamlar ,Battlefield 1 gibi oyunlarda düşük GPU kullanımı problemi yaşıyorum. Youtube'daki testlerde yüksek FPS ve yüksek GPU kullanımı görüyorum fakat aynı şekilde verim alamıyorum. Darboğaz olacağını sanmıyorum.

Sistem Özelliklerim;

GPU: MSI GTX 1060 3GB GamingX
RAM: GSKILL 8GB (1x8GB) RipjawsV Kırmızı DDR4 3000MHz CL16 1.35V Single RAM
CPU: Ryzen 3 1300X
HDD: WD Blue 3,5" 1TB 64MB SATA III 6Gb/s 7200 RPM
Anakart: A320M PRO-VH PLUS
PSU: Xigmatek Xcp-A600 X-Calibre 600W 80+
SSD: Transcend 120GB
Not: Windows SSD'ye kurulu değil, şu an kullanmıyorum.

Hızlı Yanıtlarsanız Sevinirim...
Kimseyi dinleme tek önerim işlemci yükselt 1050 ti ile o işlemciyi kullanıyorum darboğaz yapıyor ekran kartın düşük kullanma sebebi işlemcin,msı afterburnerden bak %90 altına çok nadir düşecektir işlemci kullanımın

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı