GTX 1060 3GB için monitör tavsiyesi

Bütçe
3.500 TL

Gokhan5316

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,
Evde vakit geçirmek için aldığım (ASUS ROG gr 8 II i7-7700) bir bilgisayarım var. Bilgisayardan anlamadığım için satıcı bana bu aldığım bilgisayara en uygun monitörün LG 24MP59g olduğunu söylemişti. Ve bende kendisinden aldım. Fakat, oyun oynarken sorunlar çıkmaya başlayınca uygun monitörün şimdi kullandığım monitör olmadığını öğrendim.

Şimdi yeni bir monitör almak istiyorum çünkü oyun oynarken bu monitör çok sorun çıkarıyor. Almam gereken monitör ne olabilir?
Game booster GB-2418CF için pek iyi yorumlar göremedim, fakat G-Sync ekranlarda maşallah almış başını gitmiş. Minimum 144Hz olmak üzere, R6 oynarken sorun çıkarmayacak bir monitör tavsiyesi alabilir miyim? (başka bir oynamıyorum)
Şimdiden teşekkürler.

Alternatif, Asus VP249QGR Monitör

Bu ikisi size yeterli olacaktır. DP kablosu ile G-Sync'te açabilirsin.

Ben FreeSync özellikte olan monitörlere uygun değil diye bakmıyordum hiç. Bu DP kablosu dediğiniz kablo ile FreeSync özellikte bir ekranı sorunsuz kullabilir miyim mevcut ekran kartımla?
Şu monitörü de beğenmiştim ama FreeSync diye üzerinde durmadım.

FreeSync artık çoğu monitörde var. Adaptive Sync; NVIDIA'nın monitör yazılıma geliştirdiği özellik.
FreeSync; AMD'nin geliştirdiği yazılım.

Bunlar zaten oluyor ve olmalı. Gaming monitörlerde mutlaka oluyorlar.
Yalnızca gömülü G-Sync olmayan monitörlerde, G-Sync açmak için FreeSync ya da Adaptive Sync gereklidir. Sebebi G-Sync, herhangi bir Sync üzerinden destek almasıdır. NVIDIA GPU'larında bu özellik mevcut. DP kablosu şart o kadar.

Sizin baktığınız monitör alınmaz. VA panel. Hiç konuşmayalım.

Geri
Yukarı