GTX 1060 3GB İçin Monitör Tavsiyesi

Aklınızda olan monitör güzel duruyor. GTX 1060 3GB için gayet güzel olacaktır.

Çok fazla rekabetçi oyun oynuyorsanız (örnek olarak CS:GO, LOL vb.) 144 hz tercih edilebilir ancak tercih sizin çünkü orada ikinci el'in getirdiği sıkıntılar(güven,garanti vb.) ortaya çıkıyor.

FreeSync olmasının bir zararı yok. Kullanmazsınız ve durur öyle. IPS panelin çıkma sebebi aslında TN panel. Çöp olduğu için...

TN panel size kötü bir görüş açısı sunar. Misal monitöre biraz soldan bakarsanız, renklerin yavaştan kaybolduğunu gözlemlersiniz. Hatta karşıdan baksanız bile fark ediyorsunuz. Ben de TN panel kullanıyorum ve lanet ediyorum şu an. Ek olarak IPS paneller, TN panellere göre çok daha canlı renkler sunarlar.

Elbette daha iyi TN paneller var. Ancak TN panel, eğer monitörün size sunduğu diğer özellikler çok iyi değilse genellikle çöp.

Öte yandan, rekabetçi oyun oynayanlar genellikle düşük tepki süresi ve daha yüksek yineleme hızından dolayı TN panel tercih ederler. @FakirSincap

FreeSync olmasının bir zararı yok. Kullanmazsınız ve durur öyle. IPS panelin çıkma sebebi aslında TN panel. Çöp olduğu için...

TN panel size kötü bir görüş açısı sunar. Misal monitöre biraz soldan bakarsanız, renklerin yavaştan kaybolduğunu gözlemlersiniz. Hatta karşıdan baksanız bile fark ediyorsunuz. Ben de TN panel kullanıyorum ve lanet ediyorum şu an. Ek olarak IPS paneller, TN panellere göre çok daha canlı renkler sunarlar.

Elbette daha iyi TN paneller var. Ancak TN panel, eğer monitörün size sunduğu diğer özellikler çok iyi değilse genellikle çöp.

Öte yandan, rekabetçi oyun oynayanlar genellikle düşük tepki süresi ve daha yüksek yineleme hızından dolayı TN panel tercih ederler. @FakirSincap

Peki bana en fazla 800 TL'ye bir İPS panel monitör önerebilir misiniz?

https://www.technopat.net/sosyal/uye/handsome-reis.122018/ hocam sizde TN panel kullanıyordunuz sanırım. Deneyimlerinizi anlatabilir misiniz?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı