GTX 1060 3GB ile i3 7100 darboğaz yapar mı?

Kesinlikle darboğaz yapacağını düşünüyorum. GTX 1060 6GB ile G4560 kullanıyorum. Darboğazı azaltmak için dsr kullanmak durumunda kalıyorum. Hatta Rise Of Tomb Raider oyununda dsr ile 2880x1620(3k) çözünürlüğe çıkarıyorum. Hemen hemen bütün ayarları en yükseğe alıyorum.(AA hariç) oyun 30 FPS civarında çalışmasına rağmen CPU kullanımı çok yüksek oluyor ve ona rağmen sürekli FPS düşmesi meydana geliyor. Sonuç olarak G4560 ile İ3 7100 arasında ciddi bir fark yok. Bu da demektir ki bence darboğaz yapar.

60 FPS veremiyor. Ama test ettiğim oyunları rahatlıkla 2k ve 3k' da çalıştırıyor. Vakit bulduğum zaman G4560 ve 6GB GTX 1060 ikilisi ile ilgili deneyimlerimi ve oyun performansını , farklı çözünürlük ve ayarlarda test ederek paylaşmayı düşünüyorum.Mesela Far Cry 4'te 2k ultra'da 50-60 FPS civarı çalışıyor. Darboğaz yapmıyor G4560 2k ultra'da. Crysis 3'te 2k 'da sadece "gölgeleme " ayarı yüksekte gerisi en yüksekte ve AA: smaa 2tx'de ortalama +45 FPS veriyor. Ama CPU kullanımı yine oldukça yüksek.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı