GTX 1060 3GB LOL Düşük Performans

umutakcy

Hectopat
Merhabalar GTX 1060 3GB Ryzen 5 1500X sistemimde LOL oyununda akıcılık alamıyorum. Yani FPS olarak 120 alıyorum ama ara ara kasılmalar oluyor. Monitörüm 1360/768 bu yüzden olabilir mi? Diğer oyunlarda böyle bir sorunum yok. (GTA 5 W2)

60'a sabitle FPS ayarlarından. Grafik ayarlarını ise hepsini fulle eğer kasma veya donma oluyorsa tekrar geri dönüş yap bir sıkıntı vardır bakarız. LOL'de 60FPS akıcıdır, yeterlidir.

1360/768 monitör kullanıyor olsan bile çözünürlüğü 1080p yap.
Faydasını göreceğine eminim.

60 fpse sabitleyince oyunda acayip yavaşlama oluyor.Donma veya Kasma yok sadece akıcılık olmuyor.
Gözde veya algılamada problem var o vakit. Moba oyun türünde akıcılık 60'da başlar. 60Hz ekranda 60'dan sonrası aynıdır mesela. 144Hz ekranda 60'dan sonrası ancak fark edilir. Moba oyun türünde 60 FPS de kasma var diyen ilk kişisin anlık 59'a falan düşüyorsa o akıcılığı engelleyebilir lakin o zaman da farklı sorunlara doğru kayarız. Yıllardır 60'da kilitli oynadım 60Hz ekranda. Daha üstü gereksizdi çünkü.

Gözde veya algılamada problem var o vakit. Moba oyun türünde akıcılık 60'da başlar. 60Hz ekranda 60'dan sonrası aynıdır mesela. 144Hz ekranda 60'dan sonrası ancak fark edilir. Moba oyun türünde 60 FPS de kasma var diyen ilk kişisin anlık 59'a falan düşüyorsa o akıcılığı engelleyebilir lakin o zaman da farklı sorunlara doğru kayarız. Yıllardır 60'da kilitli oynadım 60Hz ekranda. Daha üstü gereksizdi çünkü.
Tekrardan iyi Akşamlar ama ben kasma oluyor demedim.Akıcılık yok diyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı