GTX 1060 3GB Sistem Toplama

0AFCC272-A81F-46BA-B79F-028AA6E570A8.png

Buda İ3 8100’lü sistemim.

Merhaba,

i3 8100 CS:GO ve PUBG'de mi darboğaz yaşıyor destekli sallayın lütfen. i3 8100 ve 3Gb bir 1060 ile neredeyse hiçbir oyunda darboğaz yaşamazsınız ki genel olarak ikisini oynuyorsanız hiç düşünmeden alabilirsiniz. Ben bile G4560 ve GTX 1060 6Gb ile PUBG Ultra'da (Darboğaz Yok!) 70-80 Fps arası alabiliyorum. İşlemciyi i3 8100 alıp 16Gb RAM almanızı tavsiye ederim. i5 8400 ve 8Gb RAM'e yönelirseniz kafanızı duvarlara vurabilirsiniz.

İyi günler dilerim.
Evet CS:GO ve PUBG'de darboğaza maruz kalınıyor. Tüm ayarları ultraya çekerek, rekabetçi deneyimi yaşayamazsınız. Bütün bunları göz önüne alıp, daha sonrada bizzat deneyimlediğim bir şeyi, bana "sallamak" tabiri ile yakıştırmayınız. Kaldı ki, G4560 ile CS:GO'da 1050Ti ile dahi darboğaz mevcut. Sizin anlatmaya çalıştığınız şey ile bana kullandığınız tabir, bayağı yakınlar.
i3 8100 ve darboğaz he? i3 7500 gücünde bir işlemciden bahsediyoruz. Kesinlikle İntel almalı. Bırakın şu ezik Ryzen sevdasını. Biraz mantıklı şeyler yazın.
Öncelikle hitap şeklinizi düzeltin. Daha sonra örnek vermeye çalıştığınız işlemcinin tam adını öğrenin. Daha sonra yorum yapabilirsiniz.

Son düzenleme:
Evet CS:GO ve PUBG'de darboğaza maruz kalınıyor. Tüm ayarları ultraya çekerek, rekabetçi deneyimi yaşayamazsınız. Bütün bunları göz önüne alıp, daha sonrada bizzat deneyimlediğim bir şeyi, bana "sallamak" tabiri ile yakıştırmayınız. Kaldı ki, G4560 ile CS:GO'da 1050Ti ile dahi darboğaz mevcut. Sizin anlatmaya çalıştığınız şey, ile bana kullandığınız tabir bayağı yakınlar.

Öncelikle hitap şeklinizi düzeltin. Daha sonra örnek vermeye çalıştığınız işlemcinin tam adını öğrenin. Daha sonra yorum yapabilirsiniz.

Kullandığım sistemi bana anlatmayın lütfen. i3 8100 ve GTX 1060 3Gb CS:GO ve PUBG'de Darboğaz yaşamaz. Kaldı ki G4560 ile bile yaşamıyorum ben. Sizin bahsettiğiniz 350 Fps yerine 200Fps alabilmek ise bu da darboğaz değildir. Bu sistemi toplayan bir kişinin 240 Hz bir monitör de kullanmadığını varsayarak sizinki biraz masal bence. Anlatmaya devam edin.

Ryzen öneriyorum. Alacak kişinin sorusu olursa cevaplarım. Mesaj kasmak adına yapılan yorumlara cevap vermeyeceğim.

Kullandığım sistemi bana anlatmayın lütfen. i3 8100 ve GTX 1060 3Gb CS:GO ve PUBG'de Darboğaz yaşamaz. Kaldı ki G4560 ile bile yaşamıyorum ben. Sizin bahsettiğiniz 350 Fps yerine 200Fps alabilmek ise bu da darboğaz değildir. Bu sistemi toplayan bir kişinin 240 Hz bir monitör de kullanmadığını varsayarak sizinki biraz masal bence. Anlatmaya devam edin.
G4560? Çok iyi.

Tavsiyem Ryzen 3 olacak. İntel'e göre kendini bayağı geliştirmekte olan bir platform. Sizi tatmin edecektir. Aynı zamanda hem GTX1060'ı beslemekte sorun yaşamayacak, hem de ileriye de dönük olacaktır.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı