GTX 1060 6 GB alınır mı?

NightWist

Kilopat
Makaleler
2
Elimdeki R7 265 son nefesini verdi maalesef. Sürekli çöküp duruyordu zaten. Ekran kartını söküp bilgisayarcıya götürdüm yüksek ihtimal ekran kartı pert. GTX1060 6 GB 2000 TL ikinci el satıyormuş. Sizce alınır mı? Benzer bütçede daha performanslı bildiğiniz kart var mı?
İşlemci: FX8320.
RAM: 8 GB (4x2)
Anakart: AM3+ ASUS olan bir anakart.

Son düzenleyen: Moderatör:
Elimdeki R7 265 son nefesini verdi maalesef. Sürekli çöküp duruyordu zaten. Ekran kartını söküp bilgisayarcıya götürdüm yüksek ihtimal ekran kartı pert. GTX1060 6 GB 2000 TL ikinci el satıyormuş. Sizce alınır mı? Benzer bütçede daha performanslı bildiğiniz kart var mı?
İşlemci: FX8320.
RAM: 8 GB (4x2)
Anakart: AM3+ ASUS olan bir anakart.
İşlemci yüksek derecede darboğaz yaratır, önerim biraz daha güçsüz kartlara bakmanız.

Alınır. İşlemciyi ileride yükseltirsiniz darboğaz olur diye düşük bir kart almanıza gerek yok. Darboğazın sisteme bir zararı yoktur.

Alınır ama darboğaz olmaması icin islemciye overclock yapmanı öneririm.

İşlemci yüksek derecede darboğaz yaratır, önerim biraz daha güçsüz kartlara bakmanız.

4.2-4.3 GHz de çalışıyor darboğaz yapacağını zannetmiyorum. 8 çekirdek 8 MB önbelleği var.

Alınır. İşlemciyi ileride yükseltirsiniz darboğaz olur diye düşük bir kart almanıza gerek yok. Darboğazın sisteme bir zararı yoktur.

2000 TL bana ucuz geldi GTX 1060 6 GB için. RX570 alacaktım normalde.

Alınabilir. İşlemci darboğaz yaşatabilir.

16 GB RAM yapacağım. Üstüne OC ile 2-3 yıl daha götürür diye düşünüyorum.

4.2-4.3 GHz de çalışıyor darboğaz yapacağını zannetmiyorum. 8 çekirdek 8 MB önbelleği var.

2000 TL bana ucuz geldi GTX 1060 6 GB için. RX570 alacaktım normalde.

Fiyatı güzel kartı test edip alın alırsanız hocam. Piyasaya göre uygun. Klasik mahalle bilgisayarcısı kazığı yemeyin sonra.

Geri
Yukarı