GTX 1060 6 GB Anlık FPS düşmesi

• Konuyu başlatan mba
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 3B

mba

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
2.png

Oyun oynarken 190-200 FPS arası değer alırken birden bu değer düşüyor. Biraz araştırınca işlemci ısısından olabileceğini anladım. İşlemci ısısı maksimum gördüğüm 69 derece. Ama program bana 81 olduğunu söylüyor. Velhasıl, tabloda gördüğüm kadarıyla işlemci 69 dereceden, 53 dereceye düşerken FPS düşüşü yaşıyorum. (Tam olarak kırmızı olarak işaretledim. Tam olarak o anda FPS düşüşü yaşıyorum.) AMD FX 6300 kullanıyorum ve stok fan kullanıyorum. Harici güzel bir fan alsam bu sorun geçer mi ? Yorumlarınızı bekliyorum.

NOT: Bilgisayarım bazen internette gezerken bazen oyun oynarken kendine reset atıyor. Bundan kaynaklanıyor olabilir mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci ve ekran kartı kullanımı nedir? Frekans kesilmesi ile FPS aniden düşer. Buna 3 şey neden olur. Yetersiz RAM, yetersiz işlemci veyahut HDD'de bir sorun olabilir.

İşlemci ve ekran kartı kullanımı nedir? Frekans kesilmesi ile FPS aniden düşer. Buna 3 şey neden olur. Yetersiz RAM, yetersiz işlemci veyahut HDD'de bir sorun olabilir.

HDD'yi test ettim bir sorunu yok. 8 ve 4 olmak üzere toplam 12 GB ram var. Fakat FPS düşüsü tam olarak işlemci ısısını düşürdüğü zaman oluyor. Diğer ihtimaller bana kalırsa eleniyor bu sebepten. Ayrıca bütün oyunlarda yapıyor.

Oynadığınız oyunlarda ki ayarlar nedir? Örneğin GTA 5 veya Battlefield 1 gibi yeni nesil oyunlarda kaç FPS alıyorsunuz? Veya herhangi bir yeni nesil oyunda kaç FPS alıyorsunuz?

Oynadığınız oyunlarda ki ayarlar nedir? Örneğin GTA 5 veya Battlefield 1 gibi yeni nesil oyunlarda kaç FPS alıyorsunuz? Veya herhangi bir yeni nesil oyunda kaç FPS alıyorsunuz?

Mesela CS:GO'da 120-130 FPS alırken birden 30-40 arası alıyor. En yüksekte oynuyorum. Veya Dota2 oynarken aynı şekilde sorun kendini tekrar ediyor. Dota'yı da en yüksekte oynuyorum. The Division, Rainbow vs..

Hangi oyunlarda oluyor ?

Dota2, PUBG, CS:GO, The Division, Rainbow vs..

Bence sorun ısı ile alakalı. Ayrıca darboğaz olduğunu düşünmüyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bence sorun ısı ile alakalı. Ayrıca darboğaz olduğunu düşünmüyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bende darboğaz olduğunu düşünmüyorum. Bilgisayarın kendi kendine reset atması ve ani FPS düşüsü ısıyla alakalı olabilir mi ?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı