GTX 1060 6 GB çok ısınıyor

Corde Lio

Hectopat
Arkadaşlar geçen günlerde PC'mi başka bir odaya taşıdım. Öyle gerekti ve kasam yerde şu an üstü vs. de kapalı 1-2 Ay'a gene eski odaya gideceğim fakat bu süreç içerisinde kasa çok ısınıyor. Kasamda 3 önde 3 üstte 12cm fan olmak üzere bir de egzoz fan yerinde sıvı soğutmam var GPU'um GTX 1060 6 GB sabahtan akşama kadar oynadığımda akşam 50'de sabit kalıyor boşta hem de ben de acaba üstteki 3 fanı içeri doğru üfleyecek şekilde yapsam katkısı olur mu sizce?

Kültürlü ve olgun bir insan olsan ilk attığım mesajdan sonra, güzelce söylerdin ben öyle olmadığını düşünüyorum sebebini açıklar mısınız diye, ama karakterin yeterince oturmadığı için o yanlış falan değil gibisinden ileri geri konuşmaya başladın biraz daha sakin ol insanlara karşı ve karşındakininde senden daha bilgili olma ihtimali olduğunu unutma.
İlk yazdığınız mesaj biraz dalga geçip aşağılayıcı olduğu için öyle yazdım. Ama neyse ney. Sonuçta doğru yolu bulmak değil mi burada amaç. Tekrar özür dilerim kalp kırdığım için. Başka konu başlıklarında görüşmek dileğiyle :)

Mükemmel bir derece. Sıcaklık gayet normal. Şayet ki benim de RX 570'im 74 derece'de çalışıyor.
Maalesef RX serisinde o sıkıntı var. Ama zaten RX sersinin termal çalışma değeri Nvidia'ya göre bir tık daha yüksek olduğu için sorun olmaz. Kuzenime topladığım RX 590 kartta da aynı sorun var. Fazla ısınıyor ama yine de görevini yerine getiriyor :) AMD inşallah en kısa sürede işlemcilerde çözdüğü ısı sorununu ekran kartlarında da çözer ve biz son kullanıcılar fiyat performans olarak fayda sağlarız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı