GTX 1060 6 GB PC oyunlarda kasıyor

caglaraltuntas

Centipat
Daha fazla  
RAM
DDR4 SDRAM 32 GB
Ekran kartı
Nvidia GTX 1060 6 GB
İşlemci
i7 8750h
Merhaba.

Sistem bilgilerimin aşağıda yer aldığı bilgisayarımda oyunlarda ( Far Cry 6, Red Dead Redemption 2, Euro Truck Simulator 2) çok fazla kasma ve donma sorunu yaşıyorum. Sizce normal mi? Tavsiyelerinize talibim, teşekkürler.

Dosya Ekleri

• w.png
    w.png
    59,6 KB · Görüntüleme: 50
  • screenshot_04.png
    screenshot_04.png
    996 KB · Görüntüleme: 54
  • screenshot_05.png
    screenshot_05.png
    190,1 KB · Görüntüleme: 46
  • screenshot_06.png
    screenshot_06.png
    956,7 KB · Görüntüleme: 42
Son düzenleyen: Moderatör:
Yarın termal yenileme yaptırayım inşallah faydası olur. Olmazsa da satıp cihaz yenilemeyi bile düşünüyorum. Teşekkür ederim.

Dediğim gibi benchmark testi sırasında sıcaklık değerlerini kontrol edin önce isterseniz ya da FurMark testi sırasında da görebilirsiniz GPU-Z üzerinden. Eğer FurMark testinde mavi ekran yiyorsanız kesinlikle sıcaklık sorunudur.

ETS 2 FPS grafiğindeki düşüş normal değil sonradanda tekrar artmamış sıcaklıktandır muhtemelen. Ayrıca attığınız MSI Afterburner SS'inde ekran kartı kullanımda değilken bile 80 dereceyi görmüş. Hiç temizlik yapmadıysanız aldığınızdan bu zamana kadar muhtemelen çok tozlanmıştır ve termal macunda eskimiştir artık.

Dediğim gibi benchmark testi sırasında sıcaklık değerlerini kontrol edin önce isterseniz ya da FurMark testi sırasında da görebilirsiniz GPU-Z üzerinden. Eğer FurMark testinde mavi ekran yiyorsanız kesinlikle sıcaklık sorunudur.
Test bitirdim min.79 max.93'ü gördü ve mavi ekran vermedi.

ETS 2 FPS grafiğindeki düşüş normal değil sonradanda tekrar artmamış sıcaklıktandır muhtemelen. Ayrıca attığınız MSI Afterburner SS'inde ekran kartı kullanımda değilken bile 80 dereceyi görmüş. Hiç temizlik yapmadıysanız aldığınızdan bu zamana kadar muhtemelen çok tozlanmıştır ve termal macunda eskimiştir artık.
Dediğiniz gibi hiç temizlik yapmadım ve termal da orijinali duruyor. Teşekkür ederim, yarın ilgileneceğim.

Sadece ekran kartı çalışırken 93'e çıkıyorsa CPU ile birlikte daha yükseklere çıkıyorlardır. Performans düşüşü bundan kaynaklı. Temizlik ve termal macun değişimi ile yeni gibi olur.

Geri
Yukarı