Çözüldü GTX 1060 6 GB sistemden oyun sırasında koku gelmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

bapbipbop

Hectopat
Yer
Arkandayım
Daha fazla  
Bu PC'yi laptopumla takas ettim. Aldığım gibi OC yapıp oynadım. Sonra Apex'i 40-60 dk kadar oynadığımda bir koku geldi. Oyunu kapadım sonra PC'yi kapattım. Koku sanırım radyatörden geliyor (sıvı soğutma).
GPU'dan emin değilim ama CPU 50-60 derecedeydi. Bu normal mi?

Bu her uzun süre oynayınca oluyor ve koku sanki karlı bir eşofmanı sıcak kalorifere tutmuşum gibiydi.

Çözüm
Bu PC'yi laptopumla takas ettim. Aldığım gibi OC yapıp oynadım. Sonra Apex'i 40-60 dk kadar oynadığımda bir koku geldi. Oyunu kapadım sonra PC'yi kapattım. Koku sanırım radyatörden geliyor (sıvı soğutma).
GPU'dan emin değilim ama CPU 50-60 derecedeydi. Bu normal mi?

Bu her uzun süre oynayınca oluyor ve koku sanki karlı bir eşofmanı sıcak kalorifere tutmuşum gibiydi.

Sıvı soğutmaya bakım yapmanız gerekmekte :)
Araştırın diğer arkadaş doğru söylüyor. Bende araştırdım hazır sıvı soğutmalarda sadece radyotör temizlemesi lazım.
Radyatör temizlemesi dediğin şey tozunu almak. Bunu zaten 6 ayda bir yapman gerekiyor (genel olarak PC temizliği.). Onun dışında bir bakımı yok.

İstersen tozunu sil, istersen yıka. Ama kokunun ondan geldiğini sanmıyorum.

Ayrıca eğer hafif bir yanık kokusu gibi geldiyse genelde oluyor öyle. Ama çok geldiyse PSU'dan olabilir.

Tamam ama kesin ondan çünkü takas yaptığım kişi 3 yıl önce toplamış ve bana hiç temizlemediğini söylüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı