GTX 1060 6GB ile Ryzen 5 1500x Darboğaz Yapar Mı?

boyoz

Hectopat
Öncelikle merhaba.
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 1500x
  • Ekran kartı: Galax Gtx 1060 6 GB
  • Anakart:Asrok AB350M 3200+ MHz
  • Ram: Adata XPG DDR4 8 GB 3600MHz
Darboğaz yapar mı? Yaparsa neleri değiştirmem gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle merhaba.
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 1500x
  • Ekran kartı: Galax Gtx 1060 6 GB
  • Anakart:Asrok AB350M 3200+ MHz
  • Ram: Adata XPG DDR4 8 GB 3600MHz
Darboğaz yapar mı? Yaparsa neleri değiştirmem gerekiyor?
Hayır, gayet iyi besler ama bütçeyi az daha arttırabilirseniz Ryzen 2600 öneririm. Ayrıca O anakarta o işlemci gitmez çünkü anakart en fazla 3200mhz destekliyor. Ram ise 3600mhz. Ayrıca ramda o kadar uçmanıza gerek yok. Max 3000, 3200 yeter.

Hayır, gayet iyi besler ama bütçeyi az daha arttırabilirseniz Ryzen 2600 öneririm. Ayrıca O anakarta o işlemci gitmez çünkü anakart en fazla 3200mhz destekliyor. Ram ise 3600mhz. Ayrıca ramda o kadar uçmanıza gerek yok. Max 3000, 3200 yeter.
Bilgisayar hakkında o kadar bilgim yok. Ayrıcadan sonra söylediklerinizi pek anlayamadım şimdi hangisini arttırmam hangisini azaltmam gerekiyor? Ana kartı arttıracaksam veya azaltacaksam ne önerirsiniz? Bir yerden ryzen işlemci alacaksanız ramin MHzsi ne kadar fazla olursa o kadar iyi diye bir şey okumuştum o yüzden 3600 MHzlik almayı düşündüm. Yanlış bilgi mi?

Bilgisayar hakkında o kadar bilgim yok. Ayrıcadan sonra söylediklerinizi pek anlayamadım şimdi hangisini arttırmam hangisini azaltmam gerekiyor? Ana kartı arttıracaksam veya azaltacaksam ne önerirsiniz? Bir yerden ryzen işlemci alacaksanız ramin MHzsi ne kadar fazla olursa o kadar iyi diye bir şey okumuştum o yüzden 3600 MHzlik almayı düşündüm. Yanlış bilgi mi?
Doğru ama o kadar uçmaya gerek yok. 3000mhz ram yeterlidir. Sanırım ramin fiyatı 750tl. 200tl daha ekleyerek 2x8 16GB 3000Mhz ram alınabilir. Tabi 200tl de az buz birşey değil :D. Fazla gelirse bunu alın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı