GTX 1060 aşırı ısınıyor

Erkutk

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar GTX 1060 6 GB ekran kartım var. Düşük grafikli bir oyuna girsem bile ekran kartı ısısı 30 saniyede 80 dereceye çıkıyor. Ekran kartını temizledim, macunu değiştirdim fakat yine aynı. Termal macun çok kaliteli değildi acaba o yüzden olabilir mi?

Merhabalar GTX 1060 6 GB ekran kartım var. Düşük grafikli bir oyuna girsem bile ekran kartı ısısı 30 saniyede 80 dereceye çıkıyor. Ekran kartını temizledim, macunu değiştirdim fakat yine aynı. Termal macun çok kaliteli değildi acaba o yüzden olabilir mi?

Termal macun kalitesi etkiler tabii ama 80 dereceye kadar çıkarmaz 20 TL'lik macun kullanıyorum neredeyse 4 ay oldu oyunlarda Ultra da Max 60 dereceye çıkıyor hangi oyun olursa olsun.

Kasa fanları sıcak havanın tehliyesine uygun mu?
2 yıldır kullanıyorum 1 hafta öncesine kadar böyle bi sıkıntı yoktu.Zaten kasanın kapağı açık duruyor hep.
Film izlerken bile 55 dereceye çıkıyor.
Oyuna girince ekran kartından hafif bir hışırtı geliyor o anda derece 80'e çıkıyor.

Son düzenleme:
2 yıldır kullanıyorum 1 hafta öncesine kadar böyle bir sıkıntı yoktu. Zaten kasanın kapağı açık duruyor hep.

Film izlerken bile 55 dereceye çıkıyor.
Oyuna girince ekran kartından hafif bir hışırtı geliyor o anda derece 80'e çıkıyor.

Aynı kartın 3 GB versiyon olan ASUS'u bende de var ama hiç o kadar ısınmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı