GTX 1060 CS:GO FPS düşüşü sorunu

ShadowMaster

Hectopat
Daha fazla  
Herkese iyi forumlar. Yeni almış olduğum bilgisayarımda CS:GO'da FPS 60'lara kadar düşüyor. Yorumlarınızı bekliyorum.

Sistemim:
  • GTX 1060 Dual 6G
  • I5 7500
  • 8GB RAM

Hocam ben de sizin gibi sorun yaşıyorum. ETS2'de %400 ölçekleme ultra ayarlarda 50-60 FPS alıyorum. CSGO'da ultra ayarlarda 150-200-250 gibi değerler alıyorum. Sistemi her oyunda test edemeden sistem arıza verdi. Vatan Bilgisayar'a götürdüm. Sıkıntının anakart ve işlemciden kaynaklandığını söylediler. Mecburen servise götürmek zorunda kaldım bende. 9 gün oldu hala bekliyorum. Allah bana ''SABIR'' versin. :) Hocam ekran kartında sorun olduğunu nasıl anladınız? Ekran kartımı da servise göndermek istemiyorum. :( Sizce benim FPS sorunlarım anakart ve işlemciden kaynaklı olabilir mi? Bir de oyun testlerinizi şiddetle merak ediyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Size ulaşabileceğim herhangi bir platform var mı? :) (gmail, facebook, instagram.)
9 gün olduysa, 10. gününde senin garanti işleri bitene kadar mağduriyetini gidermek için ürün veriyorlar git iste.

Hocam ben de sizin gibi sorun yaşıyorum. ETS2'de %400 ölçekleme ultra ayarlarda 50-60 FPS alıyorum. CSGO'da ultra ayarlarda 150-200-250 gibi değerler alıyorum. Sistemi her oyunda test edemeden sistem arıza verdi. Vatan Bilgisayar'a götürdüm. Sıkıntının anakart ve işlemciden kaynaklandığını söylediler. Mecburen servise götürmek zorunda kaldım bende. 9 gün oldu hala bekliyorum. Allah bana ''SABIR'' versin. :) Hocam ekran kartında sorun olduğunu nasıl anladınız? Ekran kartımı da servise göndermek istemiyorum. :( Sizce benim FPS sorunlarım anakart ve işlemciden kaynaklı olabilir mi? Bir de oyun testlerinizi şiddetle merak ediyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Size ulaşabileceğim herhangi bir platform var mı? :) (gmail, facebook, instagram.)
Sorunun ekran kartında olduğunu şu şekilde anladım, ekran kartı kullanımı %40'ı geçmiyordu. LOL ve CS:GO küçük oyunlar o oyunlarda ekran kartı güçlü geliyordur tam kullanılmıyordur dediler. Bende GTA 5 kurdum ve orda denedim. GTA 5'de ekran kartı kullanımı oyunu ilk açtığımda %90 oldu ve bir anda sıcaklık 80 derece oldu. Sonrasında kullanım 40lara indi ve sıcaklık 65 dereceye indi
Bende sorunun ekran kartında olduğuna ikna oldum ve servise göndermeye karar verdim.
[email protected] mail atabilirsin.

Sent from my LG-D855 using Technopat mobile app

Ciddi misin ya? Bugün turnuva maçlarını izler iken nuke haritasında şaka gibi 26 FPS civarına düştü ve normal oyunlarda da düşüşler oluyor. Ben de mi göndersem acaba?

Sorunun ne olabileceğini araştır çözmeye çalış. Çözemezsen son çare mutlaka göndermeni tavsiye ederim.

Sorunun ekran kartında olduğunu şu şekilde anladım, ekran kartı kullanımı %40'ı geçmiyordu. LOL ve CS:GO küçük oyunlar o oyunlarda ekran kartı güçlü geliyordur tam kullanılmıyordur dediler. Bende GTA 5 kurdum ve orda denedim. GTA 5'de ekran kartı kullanımı oyunu ilk açtığımda %90 oldu ve bir anda sıcaklık 80 derece oldu. Sonrasında kullanım 40lara indi ve sıcaklık 65 dereceye indi
Bende sorunun ekran kartında olduğuna ikna oldum ve servise göndermeye karar verdim.
[email protected] mail atabilirsin.

Sent from my LG-D855 using Technopat mobile app
Hocam mailinize mesaj gönderdim. Bekliyorum. :)

Hocam Vatan Bilgisayar mı veriyor?
"Malın arızasının 10 in günü içerisinde giderilmemesi halinde, üretici veya ithalatçı; malın tamiri tamamlayıncaya kadar, benzer özelliklere sahip başka bir malı tüketicinin kullanımına tahsis etmek zorundadır." Yani evet vatan bilgisayardan isticeksin mecbur verecekler.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı