GTX 1060 CS:GO Kasma Sorunu

AlperTRK

Hectopat
Yer
Adana, Çukurova
Daha fazla  
Ben GTX 1060 3 GB ekran kartına sahibim ancak Valve'in sunucularında acayip bir kasma oluyor. Yüksek grafikli yerlerde en az 130 FPS alıyorum ancak 150-160 FPS'in altına inince sanki 40-50 FPS gibi hissediliyor. Steam desteğe başvurdum ancak onlar da yardımcı olmuyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Not: Her çözünürlükte kasma oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı sürücülerin güncel mi ?
Güncel.
Monitör kaç HZ?
60, CSGO oynarken kodla 75 hz oynuyorum. İkiside kasıyor ancak 75 hz bir tık daha az kasıyor akıcı olmasa da.
Sürekli aynı oyunda mı oluyor bu sıkıntı yoksa, diğer oyunlardada oluyor mu.
Diğer oyunlarda da oluyor ancak onları ayarlama, vsync gibi ayarlarla akıcı hale getirebiliyorum. Csgo da ise ne yaptıysam sonuç vermedi çok fazla kasıyor.

Oyunlarda sunucu kaynaklı kasmayla çok fazla karşılaşıyoruz.Ama dediğin gibi diğer oyunlarda da oluyorsa bu işte sıkıntı var demektir.Aslında Msi afterburner tarzı bir programla bakabilirsin sorunun neyden kaynaklı olduğuna.

Oyunlarda sunucu kaynaklı kasmayla çok fazla karşılaşıyoruz.Ama dediğin gibi diğer oyunlarda da oluyorsa bu işte sıkıntı var demektir.Aslında Msi afterburner tarzı bir programla bakabilirsin sorunun neyden kaynaklı olduğuna.
Diğer oyunlarda çok fazla olmuyor. Benim dediğimin zaten monitörümün yenileme hızı ile de alakası var. 80 fps aldığım oyunu akıcı oynayamıyorum mesela.

Geri
Yukarı