MSI GTX 1060 Kasma Sorunu

Vapor-X

Hectopat
Daha fazla  
MSI GTX 1060 Gaming X 6G ekran kartı kullanıyorum ve pek yüklenmememe rağmen ister oyun ister boşta günde 3-5 defa ani kasmalar yaşıyorum ve bu kasma sorunu her defasında 10 saniye kadar sürüyor. Diğer bileşenlerim de güçlü darboğaz olduğunu sanmıyorum. Neden olabilir acaba yazılımsal bişey midir? 3 aydır kullanıyorum ekran kartını ve son 1,5 ayda oluşmaya başladı bu sorun. Yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.
Şöyle bir şey de ekleyeyim; sorunun ekran kartında olduğunu nereden biliyorum? Kasma olduğu anda ekran kartı üzerindeki led renk değiştiriyor.

Ekran kartının ışığının renk değiştirmesi güç yetmemezliği göstergesi bende Asus Gtx 950 var enerji kablosunu takmadığım zaman kırmızı taktığım zaman beyaz yanıyor.
Demek istediğim Psu değiştirin yada değiştirmeden bir yerden ödünç alın.

Ekran kartının ışığının renk değiştirmesi güç yetmemezliği göstergesi bende Asus Gtx 950 var enerji kablosunu takmadığım zaman kırmızı taktığım zaman beyaz yanıyor.
Demek istediğim Psu değiştirin yada değiştirmeden bir yerden ödünç alın.
Ya o zaman bende bağlantı sorunu var? Güç kablosu 2 tane ben 1 tanesini bağladım zaten tek girişli benim ekran kartı, diğerini takıp mı denesem acaba.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı