GTX 1060 "Cudart Error" hatası

kamil.karimoglu

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Elimde EVGA GTX 1060 6 GB tek fanlı bir ekran kartı var. 2 ay önce ETH kazmaya başladım ve 2 gün öncesine kadar hiçbir sorun yaşamadım. Kartta bir problem çıktı donanımsal veya yazılımsal mı bilemiyorum fakat, ekran kartını bilgisayara bağladığım zaman normal kart gibi açılıyor, oyun oynanıyor, render bile yapılıyor. FurMark ve GPU-Z programlarında anormal bir şey göremedim. Kazım yapmak için mining programını açtığımda ise "cudart error in cudaprogram. Cu: 271: An illegal Memory Access was encountered (77) GPU1 initminer error: An illegal Memory Access was encountered fatal error detected. Restarting." bu hatayı alıyorum. Bunu nasıl düzeltebilirim? (Bu arada Hive OS ve Windows'da aynı hatayı alıyorum.)
Sorun çözüldü arkadaşlar. Ekran kartını tamirciye götürdüm, orada da FurMark ve benzeri uygulamalarda hiçbir sorun çıkmamasına rağmen usta uzun bir deneme sürecinden sonra sorunun donanımsal olduğunu anladı ve tamir etti. Tamir maliyetini merak edenler için: 950TL maalesef...

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı