GTX 1060 Ekran Kartı Sıcaklık Sorunu

Heroos

Decapat
Merhaba arkadaşlar. Ekran kartım GTX 1060. Kasamın yeri falan gayet iyi her taraftan hava alıyor. Sorum şu afterburner'den kontrol ettim. Oyundayken İşlemci sıcaklığı 55-58 dereceyken ekran kartı sıcaklığı 80-85 derece oluyor. Bu sorunu nasıl düzeltebilirim? (Mesela dün bilgisayarımı açtım. Oyuna girdim. Bu sefer de sıcaklık 61 dereceyi geçmedi. Test ettiğim oyun: Rocket League)

Bendede MSI GTX 1060 Gaming X 6G ekran kartı var. Belli bir sıcaklığa ulaşana kadar fanlar dönmüyor. Daha sonra sıcaklığa ulaşıldıği zaman otomatik dönüyor. Tabi bunun için ayarlar var fakat 80-85 derecede dönmemesi biraz garip.

Ben sürekli PUBG oynadığım için 74-80 derece de geziyordu. Ses kartı aldım, tam da önünde duruyor 1 cm boşluk var fanın birisini kapatıyor, sıcaklık 80-84 arasında şimdi.

Arkadaşlar bende de gtx 1060 3gb MSI ekran kartı var boşta 50 derece fakat arkadaşlarımda gtx1050 ti 4gb var onlara soruyorum 37 derece diyolar ekran akrtı daha yeni kasa temizliği 3 hafta da bir yapıyorum sorun nerde anlamadım

Arkadaşlar bende de gtx 1060 3gb MSI ekran kartı var boşta 50 derece fakat arkadaşlarımda gtx1050 ti 4gb var onlara soruyorum 37 derece diyolar ekran akrtı daha yeni kasa temizliği 3 hafta da bir yapıyorum sorun nerde anlamadım

1050 Ti ile 1060 arasında fark var hocam. 50 derece yük altında normal fakat boşta ise sıkıntı var. Kasa içi hava sirkülasyonu nasıl? kontrol ettiniz mi? Ekran kartının önünde hava dalgasını engelleyecek bir şey var mı? Aldığınızdan beri böyle mi?

aldığımdan beri böyle değildi 38 derecelede geziyodu ilk aldığımda şimdi pc açıyorum 38 den başlıyo 50 ye kadar çıkıyo kasa içinde toplam 3 fan var 2 si önde 1 arka egzoz fanı servise gönderdim sorun yok dediler termal macunu değiştirdik dediler
birde pubg oynuyorum anlık drop giriyor diyelim 120 fps lerde geziyosa bi anda 60-50 fps ye düşüyor 8 gb g.skill ram var arkadaşımdada corsair in 8 gb rami var onda sıkıntı yok ama ram dan dolayı mı onuda bilmiyorum

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı