GTX 1060 düşük GPU kullanımı

Abranas

Hectopat
Arkadaşlar tüm oyunlarda bu sorun var. YouTube'dan aynı sisteme sahip insanlara bakıyorum hep GPU kullanımı %99 -%100 bende ise kullanım oranı %60'ı geçmiyor. İşlemci kullanımı ise hep %90 - 100 aralığında. RAM eklemesi ile bu sorun düzelebilir mi veya düzelmesi için ne yapmam lazım? İşlemcinin de sanırım ayrı bir driver ı varmış onu yüklemediğimddn kaynaklı olabilir mi?

Ekran kartı: GTX 1060 3GB
İşlemci: i5 7500
RAM: 8 GB Corsair Vengeance 2400MHz DDR4
Anakart: H110M
PSU: 700W

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar tüm oyunlarda bu sorun var. YouTube'dan aynı sisteme sahip insanlara bakıyorum hep GPU kullanımı %99 -%100 bende ise kullanım oranı %60'ı geçmiyor. İşlemci kullanımı ise hep %90 - 100 aralığında. RAM eklemesi ile bu sorun düzelebilir mi veya düzelmesi için ne yapmam lazım? İşlemcinin de sanırım ayrı bir driver ı varmış onu yüklemediğimddn kaynaklı olabilir mi?

Ekran kartı: GTX 1060 3GB
İşlemci: i5 7500
RAM: 8 GB Corsair Vengeance 2400MHz DDR4
Anakart: H110M
PSU: 700W
Yükleyip sonucu görebilirsiniz. Ayarları ultra yaptığınız zaman gpu kullanımı artıyor mu?

Bende de yıllardır aynı sorun vardı. Geçen hafta bir 8 GB RAM daha taktım sorun düzeldi, şu an tüm oyunları tıkır tıkır oynuyorum.

Yükleyip sonucu görebilirsiniz. Ayarları ultra yaptığınız zaman gpu kullanımı artıyor mu?
Ayarları ultraya alıyorum ama tık yok. Bakınca drop kasma gibi bir durum da yok. Sadece ortamları hızlı hızlı geçince gereğinden daha geç yükleniyor hocam .Artık intel driver'ı yükleyip deneyeceğim, HD graphicsi yüklersem ekran kartı devre dışı kalır diye korkuyodum da elinde başka çözüm yolu kalmadı malesef.

Hocam kullandığınız işlemci ile ekran kartınız arasında yaklaşık %1-%4'lük bir darboğaz var. Diğer hocanın dediği gibi Ramlarınız da sorun olabilir hocam.

İşlemcin AMD ise 8 GB RAM daha al. Dual channel performansı alırsın. Benim de zamanında tek 8 GB ile GPU kullanımım dalgalıydı 2x8 RAM taktım bütün sorunlarım düzeldi kardeşim.

Hocam kullandığınız işlemci ile ekran kartınız arasında yaklaşık %1-%4'lük bir darboğaz var.
Grafikler ultrada olsa da sorun düzelmiyor ki hocam. Şöyle ki; Gta 5'te arabaya binip hızlanınca mekanlar geç yüklenmeye başlıyor, olduğum yerde dolaşınca hiçbir sorun yok, darboğaz da yok. Ben çok şiddetli bir şekilde ram kaynaklı düşünüyorum şahsen hocam.

Grafikler Ultra'da olsa da sorun düzelmiyor ki hocam. Şöyle ki; GTA 5'te arabaya binip hızlanınca mekanlar geç yüklenmeye başlıyor, olduğum yerde dolaşınca hiçbir sorun yok, darboğaz da yok. Ben çok şiddetli bir şekilde RAM kaynaklı düşünüyorum şahsen hocam.

Sadece 1 adet RAM varsa sorun RAM dadır sizin şahsen olan düşüncenize bende katılıyorum 2. bir RAM daha almalısınız bence hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı