GTX 1060 Düz Durmama Sorunu

buzdolabi102

Kilopat
Makaleler
1
Merhabalar. Ekran kartımı kasama taktığımda ekran kartım tam dik durmuyordu ben de korkudan baya söküp çıkardım, şimdi en azından biraz daha dengeli duruyor. Şimdi de sol fan tarafı biraz kalktı 1 cm kadar. Sorun yok performans konusunda sağlam duruyor gayet fakat çok takıldığım için vida yama yani yalama oldu bir sıkıntı çıkar mı? Sağlam duruyor gibi. Yardımlarınız bekliyorum.

9cedd7ad-bda6-4fac-b8dc-bd7929c7fa7b.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum resim çok net değil ama sen zaten takman gereken vidayı takmışsın yani ikinci vidayı taksan bile değişen bir şey olmayacak. Asıl sorun ekran kartına bağlı olan güç kablosu vidalı kısım normal iken diğer kısım aşağı çekiyor. Kabloyu biraz düzenlersen sorun düzelir bence.

Hem güç kablosu aşağı çekiyormuş gibi gözüküyor hem de zaten arka plakası olmayan kartlarda olan bir durum bu. Kartın ön tarafında aşağı çeken bir metal plaka var. Arka plaka olmayan kartlarda o metal bölümü ve tüm kartı tutma görevi sadece PCB'ye düşüyor ki PCB o ağırlığı dik şekilde taşıyacak sertlikte değil.

Görüntü dışında can sıkıcı bir şey yaratır mı? Sanmıyorum. Gayet normal bir durum bu zaten. Kasayı alıp yere çarpmadığın sürece her hangi bir şeyin kırılacağını falan sanmam.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı