GTX 1060 Ekran Kartı Sıcaklığı Normal Mi?

Daha fazla  
Bilgisyarım boşta iken hiçbir oyun oynamıyor iken ekran kartım için böyle değerler alıyorum. Normal midir?

Dosya Ekleri

• ekran alıntısı.PNG
    ekran alıntısı.PNG
    7,5 KB · Görüntüleme: 34
Boşta da normal bir değer bu arkadaşlar. Oda sıcaklığı gibi etmenler var, oda içi yüksek sıcaklıktaysa günümüzdeki çoğu kart artık boştayken 60-65 dereceye kadar fan çalıştırmıyor. Bu yüzden yük altındaki sıcaklığa göre konuşmak gerek.
Gerçekten de dediğiniz gibi olabilir. Çünkü ben kendi odamın içinde yanıyorum.
Ekran kartının çipinin (işlemcisinin) üstüne macun sürülür ve üstüne de soğutma bloğu (bloğun üstünde de fanlar var o kadar biliyorsundur) oturtulur bu sayede soğutma sağlanır :)
Anladım. Teşekkür ederim

Haklısın
Boşta da normal bir değer bu arkadaşlar. Oda sıcaklığı gibi etmenler var, oda içi yüksek sıcaklıktaysa günümüzdeki çoğu kart artık boştayken 60-65 dereceye kadar fan çalıştırmıyor. Bu yüzden yük altındaki sıcaklığa göre konuşmak gerek.

Haklısın bu sıcaklıklarda bu derecelerde normal bu aylar epeyce sıcaklık yüksek

Fan çalışmıyor gibi görünüyor. Zero RPM modu açık sanırım. Oda sıcaklığına bağlı olarak normal denilebilir. Oyuna girip değerlere bakın bakalım bir. Ayrıca kasanızın modeli nedir? Önü hava alıyor mu?

Boştayken bu sıcaklıkta ise kasanın güzel bir şekilde hava almasında bir sıkıntı olabilir veya termal macunun yenilenmesi gerekiyor olabilir. Özellikle yükteyken çok yüksek sıcaklıklara çıkıyorsa, incelenmesi gerekir önemlidir.

Fanlar zaten 50 derecede dönmeye başlıyor. Sıkıntı yok.
Benim ekran kartımda fanlar 60derece üzerinde dönmeye başlıyor.
Boştayken bu sıcaklıkta ise kasanın güzel bir şekilde hava almasında bir sıkıntı olabilir veya termal macunun yenilenmesi gerekiyor olabilir. Özellikle yükteyken çok yüksek sıcaklıklara çıkıyorsa, incelenmesi gerekir önemlidir.
Kasam arkasında duvar ve çalışma masam ile dolabım arasında duruyor. Muhtemelen hava giriş çıkışında bir problem vardır diye düşünüyorum ben.
Bir de oyun içinden veya stres testinden sıcaklık değerlerini atarsan iyi olur ekran kartı boşta fan çalıştırmıyor olabilir o şimdi aklıma geldi :)
Maalesef sınavdan dolayı şu anda pcimde hiçbir oyun yok. Stres testi yaparsam pcime bir zarar gelir mi ? Gelmezse eğer hangi uygulamadan yapabilirim.
1591641100171.png

Ekran kartımı fan speedten yüzde yüz yapıp 5 dakika da 55 dereceden 40 dereceye kadar düşürebildim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı