GTX 1060 fan dönmeme sorunu

dgncanklc

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Architect
Kasayı toplayalı 3 ay oldu.

MSI B350M gaming pro anakartın üzerinde kullandığım MSI GTX 1060.

Kasa dikey konumdayken ekran kartının tek pervanesi dönmüyor elimle ufak bir dokunduğumda dönüyor fakat kasayı yan yatırdığımda bir sorun yok. Pervanelerin ikiside dönüyor ekran kartını söküp tekrar taktım daha sağlam vidaladım kasaya ama yok. Dikey konumda bu sorunu yaşıyorum acaba ekran kartı ağırlığı çok mu geliyor ? Dikey konumda aşağı sarkma gibi bir durum oluyor da. Böyle bir sorunla karşılaşıyorum sizce ne yapmalıyım? Garantisi devam eden malzeme işlerimin yoğunluğu nedeniyle servise vermeye de çekiniyorum. Versem 10 15 güne zor veriyorlar işlerim ciddi seviyede aksar. Ne yapmalıyım arkadaşlar fikir verirseniz sevinirim.

Bu arada Bazen world of warcraft oynuyorum. GPU Isısı 80 90'larda geziyor hemen çıkıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bildiğim kadarıyla belli bir sıcaklığa kadar tek fan çalışıyor sıcaklık artınca ikinci fan devreye giriyor ve GPU ısısı 80 derece olması gayet normal.

Kasayı toplayalı 3 ay oldu.

MSI B350M gaming pro anakartın üzerinde kullandığım MSI GTX 1060.

Kasa dikey konumdayken ekran kartının tek pervanesi dönmüyor elimle ufak bir dokunduğumda dönüyor fakat kasayı yan yatırdığımda bir sorun yok. Pervanelerin ikiside dönüyor ekran kartını söküp tekrar taktım daha sağlam vidaladım kasaya ama yok. Dikey konumda bu sorunu yaşıyorum acaba ekran kartı ağırlığı çok mu geliyor ? Dikey konumda aşağı sarkma gibi bir durum oluyor da. Böyle bir sorunla karşılaşıyorum sizce ne yapmalıyım? Garantisi devam eden malzeme işlerimin yoğunluğu nedeniyle servise vermeye de çekiniyorum. Versem 10 15 güne zor veriyorlar işlerim ciddi seviyede aksar. Ne yapmalıyım arkadaşlar fikir verirseniz sevinirim.

Bu arada Bazen world of warcraft oynuyorum. GPU Isısı 80 90'larda geziyor hemen çıkıyorum.
Hayır alakası yok. Bende aynı karta sahibim ve 80 derece o kart için çok yüksek. Ve belli bir sıcaklıktan sonra 2 fan aynı anda başlıyor çalışmaya. Ayrı ayrı değiller yani. Bence sen onu bir servise götür. Bi baksınlar.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı