GTX 1060 GPU Kullanımı Aşırı Düşük

sarpiskocum

Decapat
Selam dostlar, yaklaşık 3 yıldır kullanmakta olduğum PC zaten sürekli olarak olması gerektiğinden düşük performans veriyordu. En sonunda geçen günlerde CS:GO'da 5v5 maçta FPS'im 90'a düşerken benden daha düşük donanıma sahip arkadaşım sabit 300 FPS ile oynuyordu ve 60 Hz monitörde dahi göze batan bir kasma oluşuyordu. MSI Afterburner indirip GPU, CPU kullanımlarına baktım ve ekteki sonuçları gördüm, GPU kullanımı %15-30 arası değişirken CPU kullanımı %50-60 civarında. Ne yapmalıyım? Bu konularda aşırı bir bilgimde yok.

Sistem: MSI GTX 1060 6G Gaming X, i5-7500 (stok fan), Corsair Vengeance 8 GB 2400MHz RAM, 240GB Toshiba SSD, 1 TB HDD.

Dosya Ekleri

• IMG_20210112_174009.jpg
    IMG_20210112_174009.jpg
    114,3 KB · Görüntüleme: 51
  • IMG_20210112_174006.jpg
    IMG_20210112_174006.jpg
    146,5 KB · Görüntüleme: 56
Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci frekans değerleri ne durumda? En son ne zaman termal macun değişimi yaptınız? Windows güç modu maksimum performansta mı?
Termal macun 2 ay önce değişti direkt pcyi bakıma götürdüm temizlik olarak, güç modu performansta, işlemci frekans değerlerine nerden bakacağımı bilmiyorum 🤷‍♂️
CS:GO için norrmal. İşlemci oyunu olduğu için 30 40 gayet iyi değer.
FPS düşüklüğünün başka nedeni olmalı.
madem işlemci oyunu neden işlemci tamamını kullanmıyor

Termal macun 2 ay önce değişti direkt PC'yi bakıma götürdüm temizlik olarak, güç modu performansta, işlemci frekans değerlerine nereden bakacağımı bilmiyorum 🤷‍♂️

Madem işlemci oyunu neden işlemci tamamını kullanmıyor.

İşlemci oyunu olması tamamını kullanması anlamına gelmiyor bende aynı değerler'i alıyorum.

FPS aşırı yüksek en alttaki FPS ise,galiba oyun çok FPS verdiği için GPU kullanımına gerek duymuyor.
burada mapte tek kisi oldugum icin fps gayet güzel fakat kişi sayısı arttıkça fps düşüyor, ekran kartı ve işlemci kullanımı artmıyor maçta ss alacaktım aldımda ama değerler gözükmedi o yüzden tek başıma map girip telefonla çektim, mapte kimse olmadıgı icin yuksek normal macta 120 170 arası cs için aşırı derecede iyi sayılar değil bunlar aşırı derecede utility kullanılınca iki basamaklı fps bile görüyor
konu hala açık dostlar

Son düzenleme:

Geri
Yukarı