Ryzen 5 2400G ve GTX 1060 sistem GTA 5 düşük FPS sorunu

Arda Sevilgen

Hectopat
Arkadaşlar GTA 5 oynuyorum ve daha iyi grafiklerle oynayabilmek için gayet güçlü bir sistem topladım. Sonuç şudur ki oyunu very high ayarlarda oynarken aldığım FPS 50 60 arası iken ayarları en ama en düşüğe çektiğimde tüm ayarlar normalde iken aldığım FPS en fazla 70'e kadar çıkıyor.
Sizce aldığım FPS normal mi sistemsel özelliklere göre yoksa bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum.
V-sync'i kapat demeyin aman hem oyundan ana menüden Nvidia Denetim Masası'ndan düşey senkronizasyonu kapattım.
PC'nin sistemsel özellikleri;
  • AMD B350 anakart
  • Ryzen 2400G
  • GTX 1060 3 GB
  • 8 GB 2933 MHz RAM
Diğer oyunlarda da belki FPS beklentim daha çoktu fakat GTA 5'teki kadar sıkıntı değil. GTA 5'teki kadar düşük de değil zaten.
Lütfen yardım edin, yoksa 1 yıldır toplamayı beklediğim bilgisayarı camdan aşağıya atıp bilgisayar teknolojisiyle ilişkimi tamamen keseceğim :/

Son düzenleyen: Moderatör:
Aldığınız değerler gayet normal. Düşüğe çektiğinizde ekran kartının üzerinden yükü alıp işlemciye bindirdiğinizde darboğaza yol açıyorsunuz ve bu durumda FPS artmasını beklemeyin. Bu durum gayet normal. Bazı ayarlar yüksek bazılarını biraz keserek sabit 60 FPS'yi yakalayabilirsiniz. Fakat hepsini düşüğe çekmeniz çözüm olmayacaktır.

Aldığınız değerler gayet normal. Düşüğe çektiğinizde ekran kartının üzerinden yükü alıp işlemciye bindirdiğinizde darboğaza yol açıyorsunuz ve bu durumda FPS artmasını beklemeyin. Bu durum gayet normal. Bazı ayarlar yüksek bazılarını biraz keserek sabit 60 FPS'yi yakalayabilirsiniz. Fakat hepsini düşüğe çekmeniz çözüm olmayacaktır.
Teşekkürler

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı