Çözüldü GTX 1060 GTA 5 takılma sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

FearLesLeon

Kilopat
Daha fazla  
Video çektim artık sorunumu anlarsınız diye işte o video linki :

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sorunum takılma sorunu. GPU-CPU kullanımları, ayarlar videoda var. Neden böyle bir şey oluyor, olmaması için ne yapmam gerek ?

CPU ve GPU kullanımları normal, zira FPS limitli.
Donma sorunu CPU ve GPU'dan değil gibi. Oyun HDD'ye mi yüklü?
HDD'ye yüklü ise HD Tune ile health ve error scan testi yapıp görüntü ekler misin?

HDD'ye yüklü ise HD Tune ile health ve error scan testi yapıp görüntü ekler misin?
Hocam öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Evet oyun WD 1 TB Blue 7200RPM HDD'me yüklü testleri şuan yaptım lakin bad sector testi çok uzun sürdüğü için hala tamamlanıyor 850 GB ulaştı ve hala hepsi yeşil. Bitince hepsinin Ekran görüntüsünü ekleyeceğim.

Hocam yükledim bir sıkıntı var mı ? Ayrıca sorun ne ?

hdd1.png hdd2.png hdd3.png hdd4.jpg

Benim baktığım kadarı ile hardiskinde bir problem görmedim ama Asım Demir abimizin de bakmasında fayda var. Aynı sorun arkadaşımda da oluyor ve benim tahminimce işlemciden çok büyük bir ihtimal.
Ama Windows'u kurarken de teknik sıkıntılar olmuş olabilir hardiskden ise.

Benim baktığım kadarı ile hardiskinde bir problem görmedim ama Asım Demir abimizin de bakmasında fayda var. Aynı sorun arkadaşımda da oluyor ve benim tahminimce işlemciden çok büyük bir ihtimal.
Ama Windows'u kurarken de teknik sıkıntılar olmuş olabilir hardiskden ise.
Hocam RAM olabilir mi ?

Bana sorarsanız izlediğim videodan yola çıkarak söylüyorum bunu bu takılmalar harddiskinizle alakalı biR şey değil. HardDisk takılmanız olsaydı bu donmalar biraz daha uzun sürer ve FPS sıfıra düşerdi. Sizden ricam arka plandaki uygulamalarınızı bi kontrol edin oyun oynarken arka plana yapılan herhangi bir işlem buna yol açabilir. Antivirus kullanıyorsanız kapatıp deneyip anlık taraması bunlara yol açabiliyor. Sistemi komple bir virus taraması yapın bu soruna bir virus de yol açabilir. Eğer bütün bunlar işe yaramazsa temiz bir format atın Windows 10'a. Driverleri güncel tutun ve de en önemli olarak driver bulucu kullanmayın.

Bana sorarsanız izlediğim videodan yola çıkarak söylüyorum bunu bu takılmalar hard diskinizle alakalı bişey değil. Hard Disk takılmanız olsaydı bu donmalar biraz daha uzun sürer ve FPS sıfıra düşerdi. Sizden ricam arka plandaki uygulamalarınızı bi kontrol edin oyun oynarken arka plana yapılan herhangi bir işlem buna yol açabilir. Antivirus kullanıyorsanız kapatıp deneyip anlık taraması bunlara yol açabiliyor. Sistemi komple bi virus taraması yapın bu soruna bir virusde yol açabilir. Eğer bütün bunlar işe yaramazsa temiz bir format atın Windows 10'a. Driverleri güncel tutun vede en önemli olarak driver bulucu kullanmayın.
Hocam dediklerinizin hepsini yaptım sorun hala çözülmedi eskiden de oluyordu hala oluyor.

Hocam sordunuz cevapladım testleri yaptım ama siz cevap vermiyorsunuz şimdi de.

@Asım Demir

HDD'de bir problem gözükmüyor. RAM kullanımı ani sıçradığında ise belirttiğin takılmalar mevcut. Yani RAM yetmiyor gibi şu anki durum.
Oyun sırasında arkada açık olan gereksiz yazılımları kapatarak kullanımı düşür ve o şekilde yeniden dene.
Özellikle Chrome aşırı RAM tüketir, arkada açık bırakmamalısın.
Yine aynı durumu yaşarsan, RAM yükseltmesi gerekiyor.

HDD'de bir problem gözükmüyor. RAM kullanımı ani sıçradığında ise belirttiğin takılmalar mevcut. Yani RAM yetmiyor gibi şu anki durum.
Oyun sırasında arkada açık olan gereksiz yazılımları kapatarak kullanımı düşür ve o şekilde yeniden dene.
Hocam arka planda her şeyi kapattım lakin sorun devam ediyordu tamam teşekkür ederim bir 8 GB daha RAM alayım.

Hocam oyun içi Disk kullanımı şu şekilde ama ekteki değeri 2 ile çarpmanız gerekiyor çünkü bir HDD daha takılı sistemde. Normal değil mi kullanımlar ? Bunlar tam takılma olduğu zaman aldığım ekran görüntüleri.

Dosya Ekleri

• PC 2.jpg
    PC 2.jpg
    171,4 KB · Görüntüleme: 98
  • PC.jpg
    PC.jpg
    218,3 KB · Görüntüleme: 91
"VSync" ayarını "Off " hale getirip, tekrar deneyebilir misin? Zira GPU kullanımı videoya göre %50 sularında yüzüyor. FPS limitini kaldırmanız belki sorunun önüne geçebilir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı