GTX 1060 ile Mining yapmak

Daha fazla  
Merhabalar bende bunlar var:
  • B150 Gaming B3 model anakart
  • i5 6400 işlemci
  • Corsair VS650 güç kaynağı
  • 16 GB RAM
Bunların üzerine 4 MSI GeForce GTX1060 GAMING X 6GB ZEC Mining yapmak istiyorum.
  1. Güç kaynağını değiştirmem gerekir mi?(güç kaynağının sadece 2 tane PCI-E güç kablosu var. Çoğaltılabilir mi?)
  2. Değiştirmem gerekirse bana güzel ve uzun ömürlü bir güç kaynağı önerir misiniz?
  3. Anakartın üzerinde PCI2 ve PCI3 portlarına ekran kartı takılabilir mi?
  4. GTX 1060 almam mantıklı mı?
Sorularımı cevaplarsanız beni çok mutlu edersiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
1. Evet. Modülerse evet.
2. Aynı modelin daha yüksek Watt'lı olanlarına bakabilirsin.
3. Hayır.
4. 4 tane 1060 alacağına 2 tane 1080 Ti al.
5. RAM çok fazla. Güçlü RAM, işlemci ve anakarta gerek yok.

Son düzenleme:
1. Evet. Modülerse evet.
2. Aynı modelin daha yüksek Watt'lı olanlarına bakabilirsin.
3. Hayır.
4. 4 tane 1060 alacağına 2 tane 1080 Ti al.
5. RAM çok fazla. Güçlü RAM, işlemci ve anakarta gerek yok.
Hocam 2 tane 1080 ti almayı planlıyorum işlerimin durumuna göre pek emin değilim. 1080 ile ortalama 560 sol/s kasıyorum şimdilik...
Esas konuya gelecek olursak şimdi ben anakartı h110m tarzı bir anakart 4 GB RAM ve G4400 işlemci 1000 W güç kaynağı ile 2x 1080 ti ortalama 1400 sol/s değere ulaşabilirim. Aylık 900 TL civarı. Bu kadar düşük bir sistemle olur mu bu iş?

Kart TDP miktarları artı 250w şeklinde hesaplama yapmak lâzım. Tekle tamam ama ikinci kartla 500w sağlıklı olmaz.

Cevap için teşekkürler.
Yabancı bir mining forumda 23mh/s ETH için yapılmış OC altında 85 watt cektiğini belirtmişler. Bu yüzden sormuştum. Ama riske atmaya değmez sanırım.

Peki dönem itibariyle gtx 1060 almak mantıklı mı? Yoksa mining kartları mı beklemek gerek) (Gelse de fiyat politikası ne olur ve Türkiye'de ne zaman stoklara girer o da ayrı bir konu gerçi)

Cevap için teşekkürler.
Yabancı bir mining forumda 23mh/s ETH için yapılmış OC altında 85 watt cektiğini belirtmişler. Bu yüzden sormuştum. Ama riske atmaya değmez sanırım.

Peki dönem itibariyle gtx 1060 almak mantıklı mı? Yoksa mining kartları mı beklemek gerek) (Gelse de fiyat politikası ne olur ve Türkiye'de ne zaman stoklara girer o da ayrı bir konu gerçi)
65w ile yapan da var. O yüzden olabilir ama karar sizin. PSU tam yükte olur sürekli bu da uzun vadede zarar olabilir eğer kaliteli bir bileşen de değilse.
Bana kalırsa 2 1060 yerine 1 1080ti daha mantıklı. 750 sols civarı performansı var.

65w ile yapan da var. O yüzden olabilir ama karar sizin. PSU tam yükte olur sürekli bu da uzun vadede zarar olabilir eğer kaliteli bir bileşen de değilse.
Bana kalırsa 2 1060 yerine 1 1080ti daha mantıklı. 750 sols civarı performansı var.

Cevap için teşekkürler. 1080 hiç düşünmemiştim. 750 sol/s baya iyi bir performansmış. 1060' ların ROI'si hızlı olduğunu düşündüğüm için istemiştim. Elimde hali hazırda 2 tane 1060 var aslında. Bunlara ek 2 adet ETH için almayı düşünüyordum. OCile 22-22,5 mh/s alabilirsem zech'den daha iyi bir getirisi oluyor.

Bu durumda 1080 de uygun bir alternatif olabilir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı