GTX 1060 ısınma sorunu

Schlaken

Hectopat
Yaklaşık 1.5 hafta önce topladığım Ryzen 1600 ve MSI GTX1060 6G Gaming X parçalarına sahip bilgisayarımın ekran kartı testlere göre fazla ısınıyor. Testlerde 57-60 derece iken benim kartım 64-67 arası dolaşıyor. Şimdiden yanıtlarınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
64-67 derece çok iyi bir değer bir ekran kartı için.
Ayrıca testlerdeki değerleri birebir yakalayamazsınız. Ortam sıcaklığı ve yapılan işlem bu değeri etkiler.
64-67 derece çok iyi bir değer bir ekran kartı için.
Ayrıca testlerdeki değerleri birebir yakalayamazsınız. Ortam sıcaklığı ve yapılan işlem bu değeri etkiler.

Çözüm
Bu hava sıcaklıklarını göz önüne alırsak boşta 45 derece gayet iyi bi değer. Korkucak hiçbirşey yok. Yük altın da ise 65-70 arası söylediğim gibi hava sıcaklığına göre gayet normal. Rahat rahat oyununuzu oynayın. :)
Teşekkür ederim. :)
Arkadaşlar şu anda boşta 52-56 derece falan oluyor cidden endişelenmeye başladım 1050Ti 4G ekran kartı olan arkadaşımın kartı boşta 40 derece oluyor. Kartım %100 kullanımda 72 dereceye kadar bile çıkıyor.

Arkadaşlar şu anda boşta 52-56 derece falan oluyor cidden endişelenmeye başladım 1050Ti 4g ekran kartı olan arkadaşımın kartı boşta 40 derece oluyor.Kartım %100 kullanımda 72 dereceye kadar bile çıkıyor.
Aynı sorun bende de var dostum. Bir çözüm bulabildin mi?

Arkadaşlar şu anda boşta 52-56 derece falan oluyor cidden endişelenmeye başladım 1050Ti 4g ekran kartı olan arkadaşımın kartı boşta 40 derece oluyor.Kartım %100 kullanımda 72 dereceye kadar bile çıkıyor.
Gigabyte GTX 760 winderforce kullanıyordum, 3 fanlı modeli oyunlarda maşallahı vardı, 80-85 derece. 72 derece çok iyi bir sıcaklık :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı