GTX 1060 laptop düşük GPU kullanımı

kori

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. 3 gün önce Asus ROG Zephyrus GM501GM adlı bilgisayarı satın aldım. Özellikleri şu şekilde:

- i7 8750H
- GTX 1060 6GB
- 16 GB RAM (1x16)

Sürücüleri güncelledim, güç ayarlardından yüksek performansa aldım, Nvidia control panelden global settingsi maximum performansa getirdim ve oyunlarda hep fan overboost kullanıyorum fakat FPS'im çok düşük geliyor. Öncelikle PUBG'de en düşük ayarlarda ortalama 60 FPS alıyorum. MSI Afterburner ile baktığımda GPU kullanımı %50'nin yukarısına neredeyse hiç çıkmıyor. Bunu arttırmanın bir yolu var mıdır?

İnternette bazı yerlerde RAM'den dolayı böyle olduğunu, dual channel olması gerektiğini okudum. Bu doğru mudur? Doğruysa nasıl yükseltebilirim, garantisi bozulur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
GPU kullanımını artırmak için grafik ayarlarını yüksek seviyeye çekmen gerekiyor.
Grafik ayarlarını düşürdükçe yük İşlemciye binecektir.

GPU kullanımını artırmak için grafik ayarlarını yüksek seviyeye çekmen gerekiyor.
Grafik ayarlarını düşürdükçe yük İşlemciye binecektir.
Onu da test ettim, ultraya getirince %95 civarı oluyor fakat bu sefer de FPS iyice düşüyor. 45 - 55 arası oluyor hep. Masaüstünde GTX 1060 ile düşük ayarlarda oynarken hiç değilse 110 - 120 fps alarak 144 Hz monitörün hakkını verebiliyordum. Bunda ise 60 Fps alıyorum ne gsynci işe yarıyor ne de 144 Hz monitörü.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı