MSI GP62MVR GTX 1060 Düşük GPU Kullanımı

Dexsite

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba forum üyeleri.

Yakın zamanda MSI GP62MVR adlı bilgisayarı aldım. Ancak oyunlarda GPU kullanımı sürekli %50 civarında. Bu da doğal olarak düşük FPS almama neden oluyor. Aynı bilgisayarın testlerini izledim ve neredeyse benden 2 kat FPS alıyorlar. İşlemci ve ekran kartı sıcaklığı 60-70 derece arası değişiyor. Bilgisayar yüksek performans modunda. Xbox DVR özelliğini kapadım. Ancak bir türlü düzeltemedim. Yardımlarınızı bekliyorum.

Bilgisayar Özellikleri

• i7 7700HQ İşlemci
  • Gtx 1060 3 GB Ekran Kartı
  • 8 GB DDR4 Ram
  • 1 TB HDD
  • 256 GB Intel 600P SSD
  • 1080P 60Hz Ekran

Oyun içinde ve Nvidia Denetim Masası ayarlarında Dikey Eşitleme (V-Sync)'nin açık olup olmadığını kontrol edin.

Güncel değilse Windows ve Ekran kartı sürücünüzü güncelleyin. Ekran kartı sürücünüz zaten en güncel versiyon ise şu;

DDU ile AMD ve NVIDIA Sürücü Kaldırma Rehberi

rehber ile silip yeniden yükleyin. En son ihtimal ise bir önceki stabil sürümü indirip deneyin. Zamanında aynı sorunu yaşayıp bir önceki sürüme çözerek çözmüştüm.

Oyun içinde ve Nvidia Denetim Masası ayarlarında Dikey Eşitleme (V-Sync)'nin açık olup olmadığını kontrol edin.

Güncel değilse Windows ve Ekran kartı sürücünüzü güncelleyin. Ekran kartı sürücünüz zaten en güncel versiyon ise şu;

DDU ile AMD ve NVIDIA Sürücü Kaldırma Rehberi

rehber ile silip yeniden yükleyin. En son ihtimal ise bir önceki stabil sürümü indirip deneyin. Zamanında aynı sorunu yaşayıp bir önceki sürüme çözerek çözmüştüm.

Hocam yaptım ddu ile eski sürüm kurdum durum aynı. Ancak birşey farkettim bu oyunlar SSD'deydi. Ben bir de HDD'ye Origin'den BF4 indirip kurdum. Ultra ayarlarda %98 GPU kullandı. Ancak lowda ultra ile aynı fps alıyorum çünkü gpu kullanımı gene düşüyor. Ya sorun SSD'de ya da steam ile ilgili çünkü steam oyunlarında düşük aldım.

Arkadaşlar hala çözüm bulamadım. Aynı cihazın youtube testlerinde bütün oyunlarda ve ayarlarda GPU kullanımı %99-100 civarı. Ancak bende oyunlarda hep %50 civarında. Benchmark testinde ise %99-100 görüyorum. Ancak oyunlarda düşük kullanıyor ve FPS düşüklüğüne yol açıyor. Bu konu hakkında sosyalde son 15 günde 10-15 konu açılmış ama kimse çözememiş. Bence yazılımsal bir sorun var. Bu da oyunlarda ve benchmarklardaki kullanım.

aa.png

Arkadaşlar çözüm bulamadım. Herkes yok ayar yükselt yok çözünürlük artır diyor. Kesinlikle onunla ilgili değil Technopat dahil bütün incelemelere bakıyorum her ayar ve çözünürlükte adamların GPU'su %100 kullanılıyor. Bu sorunla ilgili 2 haftadır 20 kadar konu açılmış. Ben yazılımsal olduğunu düşünüyorum.

Dediğiniz gibi yazılımsal bir sorun olabilir ancak benim aklıma başka bir çözüm gelmiyor maalesef.

Arkadaşlar lütfen yardım edin. Yeni bilgisayar aldım ama birtürlü tam performansta kullanamadım oyunlarda.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı