GTX 1060 mavi ekran hatası

Cedric Diggory

Kilopat
Makaleler
5
Merhabalar, masaüstü bilgisayarımı bugün tekrar kurdum elimde olan GTX 1060'ı taktım. Akşama kadar sıkıntı yoktu Windows'un kendi kurduğu driver ile rahatça kullanıyordum. FPS testi bile yapmıştım akşam belki Windows eski driver kurmuştur diye NVIDIA sitesinden orijinal driver kurdum. Ne olduysa öyle oldu geldiğimde bilgisayar mavi ekran almıştı. Şu an sistemi çalıştıramiyorum açmaya çalıştığımda mavi ekran alıyorum. Sorun galiba Driver'da format atsam Driver'da silineceği için tekrar çalıştırabilir miyim? Şu an telefondan yazıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güvenli mod üzerinden minidump dosyalarınızı paylaşabilirsiniz.
Minidump Dosyalarını Paylaşın

İsterseniz format atabilirsiniz. Format atınca Windows 10'un varsıyalan olarak kendi sürücüsünü kuracak. Bu arada kendi sürücüsü değil, gene NVIDIA sürücüsünü kuruyor. Ama güncel olmayan eski sürüm sürücü kuruyor.

Ek olarak siz hangi NVIDIA sürücüsünü kurdunuz?

Güvenli mod üzerinden minidump dosyalarınızı paylaşabilirsiniz.
Minidump Dosyalarını Paylaşın

İsterseniz format atabilirsiniz. Format atınca Windows 10'un varsıyalan olarak kendi sürücüsünü kuracak. Bu arada kendi sürücüsü değil, gene NVIDIA sürücüsünü kuruyor. Ama güncel olmayan eski sürüm sürücü kuruyor.

Ek olarak siz hangi NVIDIA sürücüsünü kurdunuz?
Tam emin değilim NVIDIA sitesinden direk en son sürümü kurdum. 466.27 bu olması lazım. Bu arada şu an farkettim Windows mavi ekrandan sonra arızalanmış. Zaten en son ki mavi ekran da bilgisayar direk kapanmıştı % dolmadan. Güvenli moda başlatamıyorum sistemi muhtemelen tek çare yeni bir Windows kurmak olayı tekrar en son driver ile deneyip tekrar rapor edeceğim.

en son sürümü kurdum. 466.27 bu olması lazım.
En son sürüm 471.11 diye gözüküyor. En güncel sürücüyü kurmayın. NVIDIA'ın şu sıralar ekran kartı sürücüleri sorunlu olabiliyor. Sorunsuz olan 466.47 sürücüsünü kurmanızı öneririm.

Temiz kurulum yapabilirsiniz. Temiz kurulum yaptıktan sonra 466.47 sürücüsünü kurunuz.

Merhabalar, masaüstü bilgisayarımı bugün tekrar kurdum elimde olan GTX 1060'ı taktım. Akşama kadar sıkıntı yoktu Windows'un kendi kurduğu driver ile rahatça kullanıyordum. FPS testi bile yapmıştım akşam belki Windows eski driver kurmuştur diye NVIDIA sitesinden orijinal driver kurdum. Ne olduysa öyle oldu geldiğimde bilgisayar mavi ekran almıştı. Şu an sistemi çalıştıramiyorum açmaya çalıştığımda mavi ekran alıyorum. Sorun galiba Driver'da format atsam Driver'da silineceği için tekrar çalıştırabilir miyim? Şu an telefondan yazıyorum.

Güvenli moddan kurduğunuz driverı silip öyle dener misiniz?

Güvenli moddan kurduğunuz driverı silip öyle dener misiniz?
Orada belirtim hocam Windows arızalandı mavi ekran hataları yüzünden. Tekrar Windows yükleyerek hocamın attığı sürücüyle deneyeceğim. Tekrar bilgilendirme yapacağım buradan.
@283156 Temiz kurulum yaptım söylediğin sürümü yükledim sorunsuz çalışıyor gibi bir sorun çıkarsa tekrar yazarim teşekkürler. :)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı