GTX 1060 Memory ve GPU Clock Dalgalanması

LeFeyn

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayarı ilk açtığımda ve oyun oynamadan normal bir şekilde kullanırken değerlerin bu şekil dalgalanmalar yaptığını fark ettim. Sistemi hiçbir şey yapmadan boşta bıraktım ve bu dalgalanmaların olmadığını fark ettim ama herhangi bir program açtığımda ve kullandığımda bu şekil dalgalanmalar oluyor. Chrome olsun AutoCad olsun veya başka programlar olsun bu şekilde oluyor. Hadi oyundayken belki normal ama normal bir şekilde kullanırken de bu değerler normal mi? Bu dalgalanmalar daha sonralarında azalıyor ama devam ediyor.
Amd Ryzen 5 2600
Asus B450M-K Anakart
Asus Ex-Gtx 1060 6GB
Crucial 8GB 2666Mhz Ram
120GB SSD
1TB HDD
Corsair VS650 80+ Psu

Adsız.png

Dosya Ekleri

• 2.png
    2.png
    45,5 KB · Görüntüleme: 51
Son düzenleme:
Bende boşta iken GPU ve Memory hızları 300 de stabil. Kullandığım kart MSI ARMOR RX 570
Benim arkadaşım MSI R9 380 kullanıyor. Sendeki sorun ondada mevcut. Lakin o'da Asus anakart Kullanıyor, biraz saçma olacak ama anakart ile ilgili bir durum olabilir. Belki asus anakartları böyle Çalışmaya ayarlanmıştır. ?

Bende de Asus Z270E anakart ve Asus Strix Gtx 1070 var benimkinde de tam olarak dediğiniz şekilde dalgalanmalar oluyor. Normal olduğunu düşünüyorum ben. :kararsız::)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı