GTX 1060 Oyun Bilgisayarı

AlimSemi

Kilopat
Daha fazla  
Ben kendime göre birkaç araştırma yapmış bulunmaktayım ama bu konularda pek bir fikrim yok...

RAM : corsair 2x8GB 3000 MHz
İşlemci : i7-6700K Soket 1151 4.0 GHz 8MB ön bellek
Ekran kartı :GTX 1060 6GB 192bit NVidia GDDR5
Anakart : MSI Z710I GAMİNG PRO DDR4 3600MHZ (O.C)
--- Cooler Master Seidon 120V sıvı soğutucu
---Kingston Hyperx Savage Serisi SATA 3.0 560/530
---seagate 1TB 7200RPM barracuda
---Zalman Z11 Neo 700W ATX MidT siyah kasa

Gibi bir sistem düşündüm. Nerelerde hata var ya da yoksa güzel bir sistem mi? Bu işlerden anlayan arkadaşların yardımlarını bekliyorum. Dediğim gibi bu konularda pek bir bilgim yok mazur görün lütfen. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynen bütçe önemli.1060 için 6700k fazla tabi sadece oyun oynancaksa video edit vs tarzi işler yoksa.Onun yerine direk 6600 (k ibaresiz) ve msi b150m gaming m3 alinabilir.

Ben ilerde daha ileri seviye ekran kartı almayı düşünüyorum peki gtx 1060 mı alsam rx480 mi

5.000Tl kadar bütçe mevcut

DX11'de GTX 1060, DX12'de RX 480 daha performanslı ancak DX12'nin hala betada olduğunu unutmamak gerek. Eminim ki DX12 asıl çıktığında Nvidia geri kalmayacaktır, hatta geçecektir çünkü biraz daha güçlü bir kart.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ama yine de tabii bütçe sıkıntısı varsa en ucuz olanını almak daha mantıklı. Oynayacağın, oynamak istediğin oyunlar DX 12 destekliyorsa düşünebilirsin RX 480'i. Zaten ileride ekran kartını güçlendireceğim diyorsun şimdilik kullanırsın.

DX11'de GTX 1060, DX12'de RX 480 daha performanslı ancak DX12'nin hala betada olduğunu unutmamak gerek. Eminim ki DX12 asıl çıktığında Nvidia geri kalmayacaktır, hatta geçecektir çünkü biraz daha güçlü bir kart.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ama yine de tabii bütçe sıkıntısı varsa en ucuz olanını almak daha mantıklı. Oynayacağın, oynamak istediğin oyunlar DX 12 destekliyorsa düşünebilirsin RX 480'i. Zaten ileride ekran kartını güçlendireceğim diyorsun şimdilik kullanırsın.
Nvidia fan boyluk yapmayın lütfen Rx 480 kesinlikle daha güçlü bir kart beta olabilir fakat Amd bu sefer daha iyisini yaptı.

Nvidia fan boyluk yapmayın lütfen Rx 480 kesinlikle daha güçlü bir kart beta olabilir fakat Amd bu sefer daha iyisini yaptı.
Valla fanboyluk yapan sizsiniz gibi duruyor çünkü ben kanıt olarak videoyu ve göz ardı edilen gerçekleri sundum.

DX12'nin hala betada olduğuna mı, 3DMark vs. gibi benchmark programlarında GTX 1060'ın daha yüksek skor aldığına mı yoksa DX11'de daha performanslı olmasına mı fanboyluk diyorsunuz? Zaten DX12 destekli oyunlar oynayacaksa RX 480 al dedim ama işte fanboyluk insanın gözünü karartıyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı