Çözüldü GTX 1060 oyunlarda bir anda ekran gidiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

CeV35

Hectopat
Merhaba, her oyuna girdiğimde ekran kararıyor ve no signal yazmıyor. Ve ekran kartı fanları çok hızlı bir şekilde dönmeye başlıyor.

Sistem özelikleri:

Ryzen 5 2600.
GTX 1060 6 GB Galax Exoc.
3000MHz 8x2 16 GB RAM.
Gigabyte B450M S2H.
240GB kingspec SSD 550mb\sn 500mb\sn. (test yaptım gayet sağlıklı)

Akasa 500W güç kaynağı (en çok bundan şüpeliyim. Kasada toplam 5 fan CPU fan dahil ve mavi ışıklı.)

Son düzenleme:
Çözüm
Ok ama işte PSU'yu değiştirmem lazım. Ayrıca bu son zamanlarda oluyor bir de ekran kartı arızalı olabilir çünkü ekran gidince fanları çok hızlı dönüyor.
Son noktayı koyayım detaylar verdikçe %100 psu sıkıntısı.
Son zamanlarda olmuş, PCI-E girişinden bağlamamışsın. Kullandığın PSU 2.el ve 500w +80 sertifikası yok. Benim de ekran kartı fanları aniden son güçte dönmeye başlıyordu.
Bu durumda olacak şeyler şunlardır bu yazıyı okuyanlar için yazayım;
1- Pc yük altında kalınca, GTA 5 tarzı oyunlara girince, After Effects gibi ağır edit programları açınca veya normal bir oyuna girerken bilgisayar kapanabilir.
2- Ekranın gitmesi, ani fan sesi artışı, PSU kablolarında erime bu sorunun başlıca belirtileridir.
3- 500w +80 sertifikası olmayan PSU'lardan uzak durun. En az 600w +80 bir PSU alın. AMD 500 serisi ekran kartları için önerim 650w +80 PSU'lardır.
4- Cooler Master, FSP, Corsair , HighPower , Thermaltake gibi psuların fiyat performans modelleri mevcut.
Teşekkür edrim bakarak alırım 600 - 650 Watt mı olmalı. (80Plus)
Senin ekran kartına 600w +80 psu uygun olur ama dandik marka alma. Bütçen varsa 650w al, zararı olmaz.
600 ile 650w arasında çok fiyat farkı olacağını sanmıyorum.
Aynı sorun bende de vardı RTX 2060 sahibiydim yeni toplamıştım sistemi oyuna giriyorum loading yazınca tak ekran kararıyor ekran siyah fanlar son hız dönüyordu Allah Allah dedim sanırım sorun oyunda baktım diğerlerinde yapmadı sonra bir oyunda daha yaptı format vs her şeyi denedim PSU'dan şüphelendim gittim MWE 700W aldım sorun devam etti sonra ekran kartını aldığım yere gittim MediaMarkt'a dedim sorun böyle böyle iade aldılar gittim 2070S almıştım sonra taktım denedim sorunum çözülmüştü.

Maalesef bende garanti yok ama PSU konusu biraz kesin Power test e soktum ve direk ekran gitti.

Ok ama işte PSU'yu değiştirmem lazım. Ayrıca bu son zamanlarda oluyor bir de ekran kartı arızalı olabilir çünkü ekran gidince fanları çok hızlı dönüyor.
Son noktayı koyayım detaylar verdikçe %100 psu sıkıntısı.
Son zamanlarda olmuş, PCI-E girişinden bağlamamışsın. Kullandığın PSU 2.el ve 500w +80 sertifikası yok. Benim de ekran kartı fanları aniden son güçte dönmeye başlıyordu.
Bu durumda olacak şeyler şunlardır bu yazıyı okuyanlar için yazayım;
1- Pc yük altında kalınca, GTA 5 tarzı oyunlara girince, After Effects gibi ağır edit programları açınca veya normal bir oyuna girerken bilgisayar kapanabilir.
2- Ekranın gitmesi, ani fan sesi artışı, PSU kablolarında erime bu sorunun başlıca belirtileridir.
3- 500w +80 sertifikası olmayan PSU'lardan uzak durun. En az 600w +80 bir PSU alın. AMD 500 serisi ekran kartları için önerim 650w +80 PSU'lardır.
4- Cooler Master, FSP, Corsair , HighPower , Thermaltake gibi psuların fiyat performans modelleri mevcut.
Teşekkür edrim bakarak alırım 600 - 650 Watt mı olmalı. (80Plus)
Senin ekran kartına 600w +80 psu uygun olur ama dandik marka alma. Bütçen varsa 650w al, zararı olmaz.
600 ile 650w arasında çok fiyat farkı olacağını sanmıyorum.

Son düzenleme:
Çözüm
Merhaba konu üzerinden biraz zaman geçti sorun Power değil SATA kablosu imiş bügün değiştirdim ve 3 4 saattir çökmedi.
Yakında psuda gider kanka merak etme. :D
Yakında psuda gider kanka merak etme. :D
Benimde ek kablo erimişti, onu değiştirsem sorunsuz çalışırdı fakat bu sürekli tekrar eden bir durum olacaktır senin için. Tabi senin ekran kartın, RX590 kadar güç çekmiyor. Genel olarak sıkıntın yine PSU yüzünden.

Yakında PSU'da gider kanka merak etme. :D.

Benim de ek kablo erimişti, onu değiştirsem sorunsuz çalışırdı fakat bu sürekli tekrar eden bir durum olacaktır senin için. Tabi senin ekran kartın, RX590 kadar güç çekmiyor. Genel olarak sıkıntın yine PSU yüzünden.

PSU sipariş ettim SATA bir işe yaramadı çözülürse yazacağım.
Evet artık sorun çözüldü SHP 650 V2 aldım ve çökme olmuyor 1 - 2 saat Valorant ve CS:GO oynadım sorunsuz çalışıyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı