GTX 1060 Oyunlarda Görüntü Kırılması ve Kare Atlama Sorunu

Oğuz Uz

Hectopat
Daha fazla  
Oyunlarda FPS ile ilgili sorun yaşamıyorum, ancak oyunları oynarken sanki kare atlıyormuş hissiyati veriyor yani takılıyormuş gibi hissettiriyor. Bunun nedenini çözemedim. Videoya çektim oyunları ilk oyun re7 hareketli bir sahnede oyunu durdurup fotoğraf çektim böyle görüntüde kırılmalar oluyor. İkinci oyun dead island mouse'u hızlı şekilde yukarı aşşağı yapıyorum sonra o sırada görüntü aldım yine kırılmalar var. Sebebini merak ediyorum. Oyunları SSD'ye kuruyorum.
Monitorum eski samsung 1920x1080p 60Hz bir monitor. Ben monitorden kaynaklandığını düşünüyorum ama emin değilim 120Hz veya 144Hz alsam monitor düzelir mi? Dikkatimi çeken başka bir şey ise Directx tanı aracında ekran kısmında geçerli görüntü modu (32-bit) (60Hz) yazıyor. Bunun bir önemi var mı işletim sistemi 64 bit. Bilgilerinize ihtiyacım var. Şimdiden çok teşekkürler.

Donanımsal bilgim
işlemci: İ5-6500 skylake
RAM : 8 GB
işletim sistemi : Win 10 pro 64-bit
veri depolama : 120 GB SSD
hardisk : 1 TB seagate
Ekran kartı : Asus dual geforce GTX 1060 6GB GDDR5 oc

Screenshot_5.png
Screenshot_6.png
Screenshot_7.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı