Çözüldü GTX 1060 Oyunlarda Takılma Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Abu!

Hectopat
Makaleler
7
Yer
İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü
Arkadaşlar oyunlarda CPU, GPU kullanımı ani düşüyor ve FPS 90'dan 70'e düşüyor bu da takılma yapıyor. Bu sorun oyun ayırt etmeden her oyunda oluyor neredeyse. ATS, BF1, GTA V. GTA V SSD'de diğerleri HDD'de ama farketmiyor hepsinde oluyor. Sistemim:
  • i5 6402P
  • 16 GB RAM
  • GTX 1060 6G
DDU ile sil-kur yaptım, Kaspersky ile tam tarama yaptım bir şey çıkmadı. Oyun dosyalarının bütünlüğünü doğruladım. Ama fayda etmedi. Bu sorun beni çok sinir ediyor. Bunu nasıl çözebilirim?

Çözüm
İşlemcinin performansını bilmiyorum ama bu tür durumlar genelde darboğazdan kaynaklanıyor. İşlemcin güçsüz ise değiştirmen gerekir muhtemelen. Değil ise birileri yine yardımcı olur. :D
Darboğaz oluyor evet ama takılma olunca hem CPU hem GPU kullanımı düşüyor.
Birde 2 hafta önce takılma yapmayan sistem neden bir anda takılma yaptı onu anlamadım. Son çare format atmayı düşünüyorum.
Sorunu çözdüm. Format atıp ayarlardan MSAA x4, Nvidia TXAA, V-Sync açarak çözdüm.
İşlemcinin performansını bilmiyorum ama bu tür durumlar genelde darboğazdan kaynaklanıyor. İşlemcin güçsüz ise değiştirmen gerekir muhtemelen. Değil ise birileri yine yardımcı olur. :D

Darboğaz oluyor evet ama takılma olunca hem CPU hem GPU kullanımı düşüyor.
Birde 2 hafta önce takılma yapmayan sistem neden bir anda takılma yaptı onu anlamadım. Son çare format atmayı düşünüyorum.
Sorunu çözdüm. Format atıp ayarlardan MSAA x4, Nvidia TXAA, V-Sync açarak çözdüm.

Son düzenleme:
Çözüm
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı