GTX 1060 Oyunlarda V-SYNC Kapatınca Stuttering Sorunu

kritewonwon

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenciydim bir zamanlar.
GTX 1060 ekran kartında her bir oyunun ayarlarını en ince detayına kadar yaptım.

Fakat V-Sync'i kapatınca çok yüksek FPS alıyorum ama ekranda stuttering yani yırtılmalar, takılmalar oluyor.

Bunu çözmek için bana yardım eder misiniz?

V-sync'i açınca düzeliyor bunun çözümü yok mudur ?

Hem yüksek FPS alıp hemde yırtılma olmaması gibi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba sorunun RAM bellekten kaynaklanıyor benim sistemim de imzamdaki gibi, 8 GB RAM takviyesi yaparak çözdüm sorunumu.

Önceki yazdıklarını okumama gerek yok. Fast sync g-sync ye alternatif olduğunu yazmışım. Cümlemde v-sync geçmiyor.
Cümlende v-sync geçsin veya geçmesin fast sync dediğin g-sync kalitesine yaklaştırılmış v-sync özelliğidir ve ayrı olarak tanıtılmamıştır. Ayarlardan v-sync'i fast'e ayarlayınca açılır. Konumuz bizzat bununla ilgiliyken hala cins cins cevaplar veriyosun. Ben şimdi bilgisayardan bahsetmedim desem senin dediğinin aynısı.

Cümlende v-sync geçsin veya geçmesin fast sync dediğin g-sync kalitesine yaklaştırılmış v-sync özelliğidir ve ayrı olarak tanıtılmamıştır. Ayarlardan v-sync'i fast'e ayarlayınca açılır. Konumuz bizzat bununla ilgiliyken hala cins cins cevaplar veriyosun. Ben şimdi bilgisayardan bahsetmedim desem senin dediğinin aynısı.
Fast Sync ayrı tanıtıldı. Yanlış bilgilendirme yapmayalım.
Screenshot_7.png

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı