GTX 1060 PUBG FPS Drop Sorunu

CC76

Kilopat
Merhabalar, PUBG'de aşırı derecede FPS drop yiyorum. Bazılarınız oyun ekran kartından daha çok işlemciye yoğunlaşıyor, ondandır diyecek. Ama i7 6700k, ASUS GTX 1060 6GB kullanan yakınım, ekran kartını tam olarak kullanıyor. Neredeyse hiç kullanım %99'dan aşağıya düşmüyor. Bugün ekran kartı ve Chipseti güncelledim. Oyun SSD'ye kurulu. HDD'yi sadece depo olarak kullanıyorum, şu an PC'de takılı değil. SSD'de yaklaşık 10GB boş yer var. Resimdeki kullanımlara göre maalesef çok daha düşme oluyor ekran kartında. %40-50 gibi kullanımlara düşüyor.
İşlemcide kullanım gayet iyi, %80-99 arası geziniyor. Sorun nedir tam olarak çözemedim. Ekran kartı %80'in üstünde olunca oyun çok akıcı oluyor ama düşünce maalesef çok sorun oluyor. İstediğiniz bir test varsa yapabilirim. Yardımlarınızı bekliyorum.

Sistemim;
  1. i5 6500
  2. GIGABYTE GTX 1060 Mini ITX 6GB
  3. Kingston 8GB Hyperx Fury Black DDR4 2666MHz
  4. Asus Z170-K
  5. Aerocool KCAS 600W+80 Bronze
  6. Zalman R1
  7. Sandisk 128GB SSD (Baya eski)
  8. WD Blue 1TB HDD (Depolayacağım bir dosya olduğu zaman takıyorum)
1resim.jpg 2resim.jpg 3resim.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bana göre göre kesinlikle Ram ile ilgili bir sorun 8Gb Pubg için yeterli değil artık 1-2 oyun sonra takılmalar başlıyor 7Gb ram harcadığı oluyor oyunun. Bence 8Gb bir Ram takviyesi sorununuzu çözecektir diye düşünüyorum. Ram alabilecek bütçeniz yoksa Mem Reduct adında bir program var onu kullanabilirsiniz.

Ram genel olarak 6.9-7GB kullanıyor. Hiç daha fazla kullandığını, 8GB'yi zorladığını görmedim. Bende daha önceden ram'den olduğunu düşünüyordum ama kullanımı gördüğümde yazılımsal bir sorun olduğunu düşünmüştüm. 7GB kullanım varken, bir 8GB ram'e daha ihtiyaç var mı gerçekten?

1050 Ti ile keskinliği yumuşatma ultrada ve diğer ayarlar yüksekte iken %30 CPU, %99 GPU kullanımı oluyor. Aldığım FPS 60 civarı ve RAM'lerim 8GB. RAM'lerden kaynaklı olsa bende de sıkıntı olmaz mıydı?

1050 Ti ile keskinliği yumuşatma ultrada ve diğer ayarlar yüksekte iken %30 CPU, %99 GPU kullanımı oluyor. Aldığım FPS 60 civarı ve RAM'lerim 8GB. RAM'lerden kaynaklı olsa bende de sıkıntı olmaz mıydı?
Hocam arkadaşın GTX 1060’ı ile sizin kart eşdeğer değil.

Ram genel olarak 6.9-7GB kullanıyor. Hiç daha fazla kullandığını, 8GB'yi zorladığını görmedim. Bende daha önceden ram'den olduğunu düşünüyordum ama kullanımı gördüğümde yazılımsal bir sorun olduğunu düşünmüştüm. 7GB kullanım varken, bir 8GB ram'e daha ihtiyaç var mı gerçekten?
Hocam 7GB kullanıyor çünkü 1GB zaten arkaplanda çalışan Windows servislerine gidiyor. Siz RAM’i 16GB yaptığınızda o RAM kullanımı 10GB tarzı birşey olacak.

Hocam 7GB kullanıyor çünkü 1GB zaten arkaplanda çalışan Windows servislerine gidiyor. Siz RAM’i 16GB yaptığınızda o RAM kullanımı 10GB tarzı birşey olacak.
Anladım peki benim RAM'ler 3000 MHz bunun bir etkisi var mı?

Ram'den kaynaklandığını düşünmüyorum dostlar. İmzamdaki sistemle ultrada çatışma sahnelerinde bile 50-60FPS arası bir değer alıyorum. Bu aralar memnun olmadığım tek durum ETS2'de mevcut. Güncelleme öncesi 120FPS alırken güncelleme ile 90'a kadar düştü. Onun dışında problem yok.

Hocam valla GTX 1070, 16GB'li sistem kullanan arkadaşlarım var ama hiçbirinde 10GB olmuyor. Maksimum 8GB ram kullanımı görüyorlar diye biliyorum.

PUBG İçin değil, 8 GB RAM Bellek başlı başına GTX 1060 için yeterli değil, bir an önce yükseltmelisiniz.

Sorunumun tamamen ram'den kaynaklı olduğuna emin misiniz acaba?

Ram'den kaynaklandığını düşünmüyorum dostlar. İmzamdaki sistemle ultrada çatışma sahnelerinde bile 50-60FPS arası bir değer alıyorum. Bu aralar memnun olmadığım tek durum ETS2'de mevcut. Güncelleme öncesi 120FPS alırken güncelleme ile 90'a kadar düştü. Onun dışında problem yok.

Valla ben ilk başta yazılımsal bir sorun olacağını düşünüyordum ama ram eksik mi kalıyor diye de düşünmedim değil. Sizin dediklerinizden sonrada iyice çıkmaza girdim, ne yapsam bilmiyorum.

Dostum ETS2 optimizasyonu çok iyi olmayan bir oyun. GTX 1060 ile kullanım %60-70 iken şehir içi 40-50 FPS alıyorum. Ama ATS'de bunu çözmüşler sürekli 100+ FPS alıyorum. PUBG Optimizasyon özürlü bir oyun, sistem aynı olsa bile farklı FPS alanlar var. Yapabileceğiniz tek şey ayarları düşürmek. Oyuna optimizasyon gelmesini bekliyoruz.

Dostum ETS2 optimizasyonu çok iyi olmayan bir oyun. GTX 1060 ile kullanım %60-70 iken şehir içi 40-50 FPS alıyorum. Ama ATS'de bunu çözmüşler sürekli 100+ FPS alıyorum. PUBG Optimizasyon özürlü bir oyun, sistem aynı olsa bile farklı FPS alanlar var. Yapabileceğiniz tek şey ayarları düşürmek. Oyuna optimizasyon gelmesini bekliyoruz.

Maalesef ayarları düşürünce daha da kötü oluyor diyebilirim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı