GTX 1060, R5 1600 İşlemci Kullanımı Arttırmak

Talha Akbayrak

Hectopat
Daha fazla  
Oyunlarda ekran kartım %99 kullanılırken işlemci kullanımım hep %30'larda dolaşıyor. Bunu nasıl düzeltebilirim/düzeltebilir miyim? (The Witcher 3 Ultra Settings)

Sistemim;
AMD Ryzen 5 1600
MSI GTX 1060 Gaming X 6G
MSI B350 Tomahawk
Corsair Vengeance LPX 8GB 2400 MHZ
CoolerMaster MasterWatt Lite 600W

Son düzenleyen: Moderatör:
"Oyunlarda ekran kartım %99 kullanılırken işlemci kullanımım hep %30'larda dolaşıyor." Tam tersi olsaydı sorun vardı bunda sorun yok.

Hiçbir problem yok gönül rahatlığıyla kullanabilirsin. Ryzen çok çekirdekli bir işlemci olduğunu ve oyunların bu çekirdeklerin hepsini kullanmadığını düşünürsek; boşta duran çekirdekler genel kullanım oranını düşük gösterecektir.

Kusura bakmayın arkadaşlar görmemişim cevaplarınızı.
Hangi benchmark programlarından bahsediyorsun? Benchmark programları sistemleri sonuna kadar elbette CPU o kullanımda olacak, bütün işlemcilerde durum aynı.

Youtube'da bazı oyun benchmark videoları var onlardan bahsediyordum fakat yanlış hatırlıyormuşum. Tekrar baktım videolara ve işlemcinin %40 - %50 arasında dolaştığını gördüm :) Oyundan oyuna değişiyor tabii.

"Oyunlarda ekran kartım %99 kullanılırken işlemci kullanımım hep %30'larda dolaşıyor." Tam tersi olsaydı sorun vardı bunda sorun yok.
Demek ki işlemcin çok güçlü. %30 kullanımla GTX 1060'ı yorulmadan besleyebiliyor. Bence sevinmelisin. :)
Hiçbir problem yok gönül rahatlığıyla kullanabilirsin. Ryzen çok çekirdekli bir işlemci olduğunu ve oyunların bu çekirdeklerin hepsini kullanmadığını düşünürsek; boşta duran çekirdekler genel kullanım oranını düşük gösterecektir.
İllaki işlemci kullanımım ekran kartına yakın olsun diyorsan GTX 1080 al.
Ayarları düşürürsen arttığını görürsün.

Sağolun cevaplarınız için arkadaşlar. Birçok kişiyi aynı mesaja etiketlemek normal mi bilemiyorum ama teker teker cevap vermek daha saçma olurdu sanırım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı